به گزارش خبرگزاری همسو نیوز آنلاین از فارس، سید سلمان سامانی درباره نحوه اجرای مصوبات جلسه روز گذشته شورای عالی مدیریت بحران که به ریاست وزیر کشور برگزار شد، اظهارداشت: براساس دستور وزیر کشور، شورای هماهنگی مدیریت بحران کشور از دیروز تا پایان عبور سامانه بارشی از کشور و رفع مشکلات، در سطح ملی، و همچنین شوراهای هماهنگی مدیریت بحران در ٢٣ استان تحت تاثیر این سامانه، به صورت ۲۴ ساعته فعال هستند و در مواقع لزوم اتخاذ تصمیم می کنند.

وی افزود: استانداران و فرمانداران استانهای تحت تاثیر و کلیه مدیران دستگاه‌های مسئول در محل مأموریت خود حضور فعال داشته و انجام وظیفه می کنند و مرخصی ها تا بازگشت شرایط به حالت عادی لغو شده است.

سخنگوی وزارت کشور با بیان اینکه نیروهای مسلح در مورد لایروبی رودخانه گرگانرود و بازگشایی کامل مصب رودخانه کماکان بکار خود ادامه می دهند، تصریح کرد: در هر مکانی که ضرورت تخلیه مردم از آنجا وجود دارد با دقت کامل شرایط بررسی و در صورت احراز این ضرورت سریعاً عملیات تخلیه انجام خواهد شد و در این خصوص کلیه دستگاهها مکلف به همکاری هستند.

سامانی گفت: با عنایت به اینکه مقرر شد کارگروه اطلاع رسانی جهت حفظ آرامش و اطلاع رسانی صحیح و به موقع به مردم، با مسئولیت و محوریت صداوسیما تشکیل جلسه داده و سیاستهای اطلاع رسانی را دنبال کند، انتظار می رود با هماهنگی که ایجاد می شود اطلاع رسانی متفرقه انجام نشود و کلیه اطلاع رسانی ها صرفاً از طریق مبادی رسمی خصوصاً صداوسیما و اطلاعیه های وزارت نیرو، هواشناسی و ستاد مدیریت بحران انجام گیرد.

وی خاطر نشان کرد: مسئولین سازمان مدیریت بحران کشور به صورت مستمر با شوراهای هماهنگی مدیریت بحران استانهای سراسر کشور در ارتباط هستند و براساس شرایط خاص هر استان تدابیر ویژه ای اتخاذ شده است.

سخنگوی وزارت کشور تاکید کرد: حفظ جان و کاهش آلام فرد فرد هموطنانمان را، در هر شرایطی، وظیفه خود می دانیم و از آحاد مردم، خصوصاً جوانان عزیزمان استدعا داریم ضمن توجه به هشدارها، با هوشیاری و دقت کامل اطلاعیه های رسمی را پیگیری کرده و توصیه ها را با جدیت رعایت نمایند.

[ad_2]
منبع: خبرگزاری جام جم آنلاین