سرپرست معاونت آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس از اجرای برنامه ویژه مدرسه “بوم” در تمام مدارس دوره دوم ابتدایی استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری همسو به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، محمد فیاض‌پور در جلسه قطبی هم اندیشی معاونین و کارشناسان آموزش ابتدایی جنوب فارس که  به میزبانی لارستان برگزار شد، گفت: در راستای سیاست مدرسه محوری و با توجه به الزام اسناد بالا دستی و تاکید معاونت آموزش ابتدایی وزارت متبوع مبنی بر اختصاص زمانی از برنامه آموزش مدارس به برنامه‌های ویژه و بومی مدارس، این برنامه در سال جاری برای تمام مدارس دوره دوم اجرا خواهد شد.

سرپرست معاونت آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس ضمن تاکید بر لزوم کیفیت بخشی و نظارت بر برنامه‌های اجرایی حوزه و ساماندهی نیروهای جدیدالورود، گفت: اجرای طرح مدرسه بوم گامی در جهت اجرایی کردن سند تحول بنیادین است و امیدواریم با اجرای این برنامه گام موثری در جهت تحقق اهداف این سند برداشته شود.

فیاض‌پور آموزش استقبال مدیران از اجرای این طرح در مدارس را مثبت ارزیابی کرد و افزود: از آن جا که اجرای چنین برنامه‌هایی بر اساس شرایط و مقتضیات هر مدرسه تعیین می‌شود و مدیران در انتخاب بخشی از مواد درسی در طول سال تحصیلی مشارکت دارند،  با استقبال مدیران و معلمان روبرو شده‌است.

به گزارش خبرگزاری همسو، در قالب برنامه ویژه مدرسه ” بوم”، هفته‌ای دو ساعت و به مدت ۶۰ ساعت در طول سال تحصیلی به برنامه‌های ابتکاری که هر آموزشگاه برای خود برنامه ریزی می‌کند، پرداخته می‌شود.

انتهای پیام


منبع: خبرگزاری ایسنا