به گزارش خبرنگار ایرنا، علی اصغر پیوندی عصر چهارشنبه در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران گلستان که با حضور رئیس جمهور و چند تن از وزرا در استانداری گلستان برگزار شد، اظهار کرد: به دلیل ماندگاری چندین روزه سیلاب و نفوذ آب به دیواره و پی ساختمان ها احتمال فروریختن برخی از منازل سیل زده در آق قلا وجو دارد بنابراین باید برای استحکام این بناها و جلوگیری از تخریب آنها با اجرای به موقع عملیات نوسازی و مرمت اقدام کرد.

وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر براساس سیاست ذاتی خود تا پایان عملیات امدادرسانی در کنار مردم است، افزود: با زمان بندی مشخص، نیازهای مردم سیل زده مناطق گوناگون را تامین خواهیم کرد.

پیوندی گفت: از زمان آغاز سیل تاکنون به بیش ۵۸ هزار مصدوم امدادرسانی شده و همچنین در این مدت بیش از هزار نفر از طریق بالگرد جا به جا شدند.

تمام امکانات سپاه گلستان در اختیار سیل زدگان است

در ادامه فرمانده سپاه نینوای گلستان اظهارکرد: سپاه پاسداران برای امداد رسانی و کمک به مردم سیل زده استان با امکانات و تجهیزات لجستیکی و انسانی خود آتش به اختیار عمل می کند.

سردار حسین معروفی افزود: تمام امکانات سپاه استان به غیر از سلاح و تجهیزات نظامی در اختیار روند امدادرسانی به منظور شتاب در رفع مشکلات سیل زدگان منطقه است.

وی هم تأکید کرد که سپاه تا رفع کامل مشکلات در مناطق سیل زده خواهد ماند و تا آخرین لحظه برای کاهش درد و مشکلات سیل زدگان تلاش خواهد کرد.

[ad_2]
منبع: خبرگزاری مهر