به گزارش همسو نیوز مراد ناصری ظهر دوشنبه در دیدار چهره به چهره با اهالی دو روستای «حاجی‌آباد» و «سرخلیج» از توابع بخش گیان نهاوند اظهار کرد: توسعه در روستاها مستلزم استفاده از ظرفیت و مشارکت همه اهالی روستا، دهیار، اعضای شورا و مدیران شهرستان نهاوند است.

وی با اشاره به وجود مشکل آب آشامیدنی در این دو روستا، گفت: طی تماس تلفنی با استاندار همدان مقرر شد در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان نهاوند مبلغ ۲ میلیارد ۵۰۰ میلیون ریال برای تأمین آب شرب سالم دو روستای حاجی‌آباد و سرخلیج در نظر گرفته شود.

فرماندار نهاوند با تأکید بر اینکه اجرای طرح هادی روستایی در این دو روستا نیازمند مشارکت اهالی است، گفت: متأسفانه وضعیت معابر روستایی، جدول‌کشی و امور زیرساختی این دو روستا به سبب عدم همکاری اهالی خوب نیست که انتظار می‌رود بزرگان روستاها برای حفظ سلامتی خود و خانواده‌ها در این خصوص وارد عمل شوند.

وی افزود: امروز آنچه از دست دولت و نماینده ارشد دولت در استان همدان در راستای رفع محرومیت در این روستا بر می‌آمد با اختصاص اعتبار تا ماه‌های آینده ممکن می‌شود اما اجرای طرح هادی نیازمند عقب‌نشینی ملک‌ها و رعایت حریم معابر توسط اهالی است که باید هرچه سریع‌تر در این زمینه اقدام شود.

ناصری ادامه داد: خسارت ناشی از سیل اخیر به واحدهای مسکونی و اراضی کشاورزی با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته نهایی شده و ۱۰۰ درصد آنچه برآورد خسارت شده در آینده‌ای نه‌چندان دور پرداخت خواهد شد.


منبع: خبرگزاری مهر