به گزارش همسو نیوز غریب منوچهری پیش از ظهر سه شنبه در همایش سواد رسانه‌ای شهرستان خلخال عنوان کرد: فضای مجازی در کنار آثار مثبت خود با آسیب‌هایی نیز همراه است تا از افزایش سواد رسانه‌ای به عنوان یکی از بهترین راهکارها برای مقابله با آثار سوء این محیط نام برده شود.

وی به توسعه روز افزون شبکه‌های اجتماعی به ویژه در بین جوانان اشاره کرد و یادآور شد: برگزاری برنامه‌ها و کارگاه‌های آموزشی با موضوع ارتقای سواد رسانه‌ای فرصت مناسبی برای واکسینه کردن جامعه در مقابل آسیب‌های احتمالی فراهم کرده است.

معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل ادامه داد: استفاده از قابلیت‌های فرهنگی زمینه ارتکاب جرم‌های مجازی را کمتر کرده و بینش صحیحی را نسبت به بهره مندی صحیح از بستر مجازی ایجاد خواهد کرد.

منوچهری بر ضرورت پای کار آمدن نهادهای مختلف برای مدیریت فضای مجازی تأکید کرد و افزود: چنانچه نسبت به این مقوله مهم بی‌توجهی شود در بطن جامعه با عواقب ناگوار و نه چندان خوشایندی مواجه خواهیم شد.

وی بر ضرورت ارائه اطلاعات لازم به جوانان برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی که در فضای مجازی بسط داده می‌شود تأکید کرد و افزود: آگاهی اقشار مختلف جامعه به ویژه نسل جوان با فرصت‌ها و تهدیدهای فضای مجازی و نهادینه سازی فرهنگ استفاده صحیح از بستر الکترونیکی ضروری است و در این خصوص باید خانواده‌ها نیز مشارکت مناسبی را داشته باشند.

به گفته وی برگزاری همایش ارتقای سواد رسانه‌ای فرصت مناسبی برای توسعه آموزش‌های رسانه‌ای فراهم کرده و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اردبیل در تلاش خواهد بود تا چنین برنامه‌های فرهنگی و آموزشی را در دیگر نقاط استان نیز برگزار کند.


منبع: خبرگزاری مهر