به گزارش همسو نیوز از اردبیل، ناصر عتباتی شامگاه پنجشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل اظهار داشت: در حال حاضر مشکلات فرهنگی و اجتماعی که در کشور وجود دارد ریشه در مشکلات اقتصادی و معیشتی موجود در جامعه دارد.

وی رسیدگی به مشکلات اقتصادی جامعه را در توسعه فرهنگی جامعه موثر دانست و افزود: وضعیت معیشتی و اقتصادی جامعه در رشد و توسعه فکری و فرهنگی جامعه تاثیر ویژه‌ای دارد و بر این اساس اگر در گام اول برای برطرف کردن مشکلات موجود در بحث‌های معیشتی و اقتصادی جامعه تلاش کنیم به‌دنبال آن وضعیت اجتماعی و فرهنگی جامعه نیز بهبود می‌یابد.

عتباتی با تاکید بر اینکه امروزه مسائل مالی خانواده‌ها را با چالش روبه‌رو می‌کند تصریح کرد: امروزه در سطح جامعه دیده می‌شود که مسائل مالی و اقتصادی خانواده‌ها را با چالش روبه‌رو می‌کند و بروز بسیاری از اختلافات خانوادگی نیز ریشه در شرایط اقتصاد بد و نامطلوب دارد.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل با اشاره به اینکه قطعا مشکلات فرهنگی جامعه به‌دنبال برطرف کردن مشکلات و مسائل اقتصادی برطرف می‌شود بیان کرد: بر اساس برررسی‌هایی که از پرونده‌های موجود در دادگاه‌ها به عمل آمده است بیشترین پرونده‌ها مربوط به مسائل مالی و اقتصادی می‌شود و قطعا مشکلات فرهنگی جامعه به‌دنبال برطرف کردن مشکلات و مسائل اقتصادی برطرف می‌شود.

وی با بیان اینکه سازمان‌های مردم نهاد در برطرف کردن مشکلات اجتماعی و فرهنگی جامعه نقش اساسی دارند اظهار کرد: سازمان‌های مردم نهاد باید در تبیین مباحث فرهنگی و دخیل کردن مردم در این برنامه‌ها کمک کنند تا فرهنگ وارد بطن جامعه شود و باید تلاش‌ها برای اجتماعی کردن فرهنگ عمومی دوچندان شود.

انتهای پیام/ح

منبع: خبرگزاری تسنیم