به گزارش همسو نیوز اکبر بهنام‌جو پیش از ظهر چهارشنبه در تشریح فعالیت‌های انجام یافته در حوزه گردشگری استان اردبیل در جمع خبرنگاران عنوان کرد: برگزیده شدن اردبیل به عنوان پایتخت گردشگری اکو در سال ۲۰۲۳ می‌تواند در توسعه پایدار صنعت گردشگری و رونق اقتصادی و کارآفرینی موثر باشد.

وی با بیان اینکه طرح انتخاب پایتخت گردشگری اکو به ابتکار ایران مطرح شده است، افزود: در نشست مذکور شهر «ساری» نیز به عنوان پایتخت گردشگری اکو در سال ۲۰۲۲ برگزیده شد.

استاندار اردبیل یادآور شد: برقراری راه آهن، بهبود راه‌های گردشگری و ارتقای مراکز خدماتی و هتل‌ها و تاسیسات گردشگری تا پیش از برگزاری این رویداد بزرگ در اردبیل پیش بینی شده و امیدواریم با مشارکت بخش خصوصی این مهم به شکل مطلوبی در استان پیاده سازی شود.

بهنام جو ادامه داد: تصویب برنامه و اصول توسعه پایدار برای رونق گردشگری و عمل به این اصول زمینه ساز تحول آفرینی در صنعت گردشگری بوده و در این محور برنامه‌های ویژه‌ای در استان اردبیل در نظر گرفته شده است.

وی به ظرفیت‌های ویژه گردشگری استان اردبیل نیز اشاره کرد و یادآور شد: جاذبه‌های متنوع موجود در این استان جذابیت‌های خاصی برای گردشگران کشورهای عضو اکو داشته و چنین زیرساخت‌هایی می‌تواند در آینده نزدیک منشا تحولات مثبت زیادی شود.

به گفته وی تسریع در بهبود و ارتقای زیرساخت‌های گردشگری استان ضروری است چرا که گردشگری به عنوان ضمنانتی برای توسعه پایدار محسوب می‌شود.


منبع: خبرگزاری مهر