یاسر شاهی در گفتگو با خبرنگار مهر با قدردانی از تلاش اصحاب رسانه استان اردبیل در پاسداشت مقام شهدا، افزود: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، ارج نهادن به ارزش‌های والای اخلاقی و انسانی بوده و از ضرورت‌های جامعه کنونی محسوب می‌شود.

وی افزود: با پیام رسانی و فرهنگ سازی مناسب از سوی اصحاب رسانه، ترویج آموزه‌های اخلاقی و دینی و احیای فرهنگ و هویت اصیل انقلابی به بهترین شکل ممکن امکان‌پذیر شده است، هر چند در شرایط کنونی بیشتر از هر مقطع زمانی دیگری نیازمند استمرار چنین روحیه و تلاش جهادواری هستیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل یادآور شد: پویایی و سلامت جامعه در گرو پیوند با آرمان‌های شهدا و ایثارگران بوده و تقویت چنین پیوندی وظایف اهل قلم و مطبوعات را سنگین‌تر از همیشه خواهد کرد.

شاهی در ادامه به تشریح برنامه‌های انجام پذیرفته توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل پرداخت و افزود: برگزاری ۳۵۰ یادواره شهدا در سال جاری و پخش بیش از چهار هزار و ۳۲۰ دقیقه برنامه در حوزه ایثار و شهادت از طریق شبکه تلویزیونی استانی اردبیل از دیگر فعالیت‌های این مجموعه در طول سال جاری بوده است.

وی از برگزاری برنامه‌های فرهنگی و مذهبی بنیاد شهید در ۱۴ حسینیه فعال اردبیل خبر داد و یادآور شد: در این مدت بیش از ۸۰۰ نفر از جامعه هدف بنیاد شهید و امور ایثارگران در اردوهای سیاحتی حضور داشته و ۳۵۰ نفر نیز عازم اردوهای زیارتی شدند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل ادامه داد: تاکنون حق‌الزحمه پرستاری به والدین شهدایی که نیازمند مراقبت‌های خاص پزشکی هستند پرداخت شده تا در این خصوص در عمل به بخشی از رسالت‌های مهم بنیاد شهید در استان موفق عمل کرده باشیم.

شاهی یادآور شد: استان اردبیل در طول دوران دفاع مقدس سربلند از آزمون سخت جنگ بیرون آمد و با تقدیم سه هزار و ۳۰۰ شهید، ۶۹۷ آزاده سرافراز و ۹ هزار و ۵۹۲ جانباز به وظیفه مهم خود در پاسداشت انقلاب عمل کرد تا به استکبار جهانی اعلام کند که مردم سرافراز این خطه به مانند دیگر هموطنانمان با هوشیاری و بصیرت لازم در مقابل هر گونه تهدید کننده عزت و استقلال کشور تا پای جان ایستادگی خواهند کرد.

[ad_2]
منبع: خبرگزاری مهر