به گزارش همسو نیوز جاسم محمدی فارسانی ظهر یکشنبه در شورای زکات استان در سخنانی با اشاره به موضوع اهمیت پرداخت زکات در قرآن و بیانات مقام معظم رهبری، اظهار داشت: در این رابطه مسئولان کم کاری کرده اند که امید می رود با برنامه ریزی لازم اقدامات لازم در راستای احیای امر زکات را انجام دهیم.

وی با تاکید بر اینکه موضوع زکات باید مردمی و اجتماعی شود، افزود؛ از راهبری ها و پیشنهادات آیت الله میرعمادی نماینده ولی فقیه در لرستان در باب زکات در استان باید تقدیر کرد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) لرستان با اشاره به همکاری سایر دستگاهها در این زمینه، گفت: ایجاد شورای زکات در قالب چهار کمیته در استان و شهرستان ها از اقدامات صورت گرفته بوده و تا کنون ۱۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان زکات در استان جمع آوری شده است.

محمدی فارسانی با تاکید بر لزوم شفافیت در امر زکات، عنوان کرد: در این راستا تمام فعالیت های صورت گرفته در این حوزه طی اسفندماه به مردم اطلاع رسانی خواهد شد.

وی، بیان داشت: ۷۱ درصد زکات جمع آوری شده در استان بین محرومان توزیع و ۲۹ درصد نیز برای ساخت پروژه ها هزینه شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) لرستان، افزود: با توجه به بارندگی های خوب امسال به طور حتم زکات جمع آوری شده در استان طی سال آینده بیشتر از امسال خواهد بود.


منبع: خبرگزاری مهر