معاونت ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان اظهار کرد: انعقاد تفاهم نامه با فدراسیون ورزش‌های سه گانه فتح باب خوبی است تا بتوانیم از طریق NGO ها در جهت  ترویج، فرهنگ سازی، آموزش، عضو گیری و توسعه مدل همگانی ورزش‌هایی که قابل دسترس برای عام مردم است و با توجه به اعتبارات معاونت ساماندهی امور جوانان، گام برداریم.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز، محمد مهدی تندگویان در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری با فدراسیون ورزش‌های سه‌گانه با بیان اینکه کرونا ضربه بدی را به بدنه ورزش در سراسر دنیا زد، ادامه داد: این تفاهم‌نامه با توجه به فعالیت معاونت ساماندهی امور جوانان در ایجاد تشکل‌های تخصصی در حوزه ورزش، می‌تواند با ایجاد شبکه واحد و ایجاد هماهنگی میان تشکل‌ها و حوزه ورزش همگانی به هدفمندی ظرفیت تشکل‌ها کمک کند.

به گفته‌ معاونت ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، تشکل‌های تخصصی حوزه ورزش استان‌ها از مدت‌ها قبل در مباحث ترویجی و فرهنگ سازی ورود پیدا کرده‌اند و مباحث تشریفات، هماهنگی و حضور ورزشکاران را انجام داده‌اند، همچنین اکنون می‌توانند این مدل همکاری شبکه‌ای را به صورت کشوری در اختیار فدراسیون ‌هایی که دارای ورزش‌های همگانی و قابل دسترس برای عام مردم‌اند، بگذارند.

وی افزود: فدراسیون ورزشهای سه گانه شامل سه رشته قابل دسترس و ارزان برای عموم مردم است و اگر کسی  بخواهد به طور حرفه‌ای رشته‌ای را دنبال کند می‌تواند از طریق فدراسیون اقدام کند.

تندگویان با اعلام آمادگی جهت همکاری با تمامی فدراسیون ها در جهت ترویج ورزش اظهار کرد: به دلیل مردمی بودن ساختار معاونت ساماندهی امور جوانان، رسالتمان ایجاب می‌کند تا در مباحث ورزشی قابل دسترس برای عموم مردم حضور داشته باشیم و این تفاهم‌نامه بهترین فرصت برای توسعه زیرساخت‌های فرهنگی، ترویجی و… ورزش است.

به گفته‌ وی، تعدادی از تشکل ها نیز با توجه به فعالیت در مباحث گردشگری ورزش و فعالیت در حوزه صنایع ورزشی و عرضه تولیدات خود می‌توانند در این مسیر در کنار فدراسیون‌ها حضور داشته باشند.

انتهای پیام

منبع:خبرگزاری:ایسنا

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری