به گزارش همسو نیوز حمید خرم دل ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: همچنین در این هفته خانه عالم شهرستانهای گچساران و باشت با اعتبار ۱۰ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال نیز افتتاح می شود.

وی نصب المان شهدای لنده و دهدشت را از دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس در استان عنوان کرد و گفت: در این هفته ۵۰عنوان برنامه اجرایی می شود که بازسازی عملیات طریق القدس، بازسازی یکی از عملیات ها در دهکده دفاع مقدس، رژه و برپایی نمایشگاه از جمله برنامه های این هفته است.

خرمدل افزود: در مجموع در شهرستانهای مختلف استان و پایگاههای بسیج استان یکهزار برنامه مختلف اجرایی خواهد شد.

وی تصریح کرد: اعزام گروه‌های جهادی و پزشکی به مناطق محروم استان، اجرای تئاترهای خیابانی، سرودهای خیابانی در میدان هفت تیر یاسوج، برگزاری میز خدمت با حضور مسئولان و فرماندهان سپاه در میعادگاه نماز جمعه و برپایی نمایشگاه دستاوردهای هفته دفاع مقدس از دیگر برنامه های این هفته خواهد بود.

خرمدل ۳۱ شهریورماه را اولین روز هفته دفاع مقدس عنوان کرد و گفت: در این روز که به عنوان روز قدرت و توانمندی نیروهای مسلح نامگذاری شده مراسم رژه نیروها اجرایی می شود.

وی افزود: روز دانش پژوهشی دومین روز هفته دفاع مقدس است که به روز، معرفت، جوانان و سربازان نامگذاری شده و در این روز طی آیینی، زنگ مقاومت در مدارس استان به صدا در می آید.

خرم دل تصریح کرد: دوم مهرماه نیز، روز رونق تولید و خودباوری نامگذاری شده و در این روز از طرحهای اقتصاد مقامتی و خدمات عمرانی بسیج بازدید می شود.

وی افزود: سوم مهرماه نیز به عنوان روز، بصیرت و دشمن شناسی و ولایت مداری و دفاع همه جانبه  نامگذاری شده است.

خرمدل اظهار داشت: روز چهارم مهرماه نیز به عنوان روز شهیدان، جانبازان و فخر آفرینان و روز  پنجم مهرماه نیز به عنوان روز خانواده و ورزش همگانی نامگذاری شده است.

وی با بیان اینکه ششمین روز هفته دفاع مقدس به عنوان روز رزمندگان، حماسه آفرینان و جهادگران، نامگذاری شده است، گفت: در این روز عملیات طریق القدس بازسازی شده و در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

فرمانده سپاه فتح استان با بیان اینکه ما جنگ طلب نیستیم، تصریح کرد:  ما طبق آموزه های دینی خود در مقابله با جنگی که بر ما تحمیل شد دفاع کردیم و از این رو آن را دفاع مقدس می نامیم و تنها مقطعی از تاریخ که جنگی بر ما تحمیل شد و استقلال خود را از دست ندادیم و یک وجب از خاک سرزمین را به دشمن ندادیم همین دفاع مقدس بود.


منبع: خبرگزاری مهر