به گزارش همسو نیوز امین بابایی عصر یکشنبه در همایش مدیران روابط عمومی شهرداری‌های استان تهران که در فرهنگسرای مهر و ماه قیامدشت برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به اینکه باید از رفتارهای سلیقه ای در انتشار همه اخبار پرهیز شود اظهار داشت: اخبار باید بر اساس واقعیت و به شکل تخصصی منتشر شود چرا که افکار مردم به واسطه اخبار روابط غیر واقعی به جهات منفی سوق داده می شود.

بابایی در ادامه با بیان اینکه مدیران باید اجازه دهند تا روابط عمومی بر اساس وظایف ذاتی خود به انتشار اخبار بپردازند گفت: ضعف روابط عمومی موجب بی اعتمادی مردم و سلب اعتماد و گریز مردم از اخبار این حوزه‌ها می‌شود لذا باید توجه ویژه ای به این حوزه شود.

وی با تاکید بر اینکه نقش روابط عمومی‌ها تک بعدی نبوده و به ابعاد متفاوت در جامعه و جذب اعتماد مخاطبان باز خواهد گشت افزود: مهندسی افکار عمومی و جریان سازی رسانه‌ای و پاسخ به مطالبات مردمی از دیگر برنامه‌ها در حوزه روابط عمومی به دلیل تأثیرگذاری آن است که باید مدنظر قرار گیرد.

مدیرکل روابط عمومی استانداری تهران با اشاره به انتشار اخبار کذب توسط پایگاه های غیر مجاز عنوان داشت: به فضای مجازی و پایگاه‌های بدون مجوز نباید اجازه انتشار اخبار کذب و شایعه پراکنی داده شود.
 

[ad_2]
منبع: خبرگزاری مهر