به گزارش همسو نیوز،محسن پورسیدآقایی ظهر امروز نوزدهم مرداد ماه، در مراسم معارفه رئیس مرکز علمی و کاربردی حوزه حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: در حالی که توسعه و مدیریت شهری توانمند در سایه حمل‌ونقل پویا شکل خواهد گرفت؛ این مهم نیازمند ارتقاء آگاهی و دانش تخصصی مدیران و برنامه‌ریزان حمل‌ونقل شهری است.

وی از ادغام سه مرکز علمی و کاربردی سازمان حمل‌ونقل و ترافیک، سازمان تاکسیرانی و شرکت بهره‌برداری مترو در یک مرکز به‌عنوان مرکز علمی و کاربردی معاونت حمل‌ونقل و ترافیک ابراز خشنودی کرد و گفت: سیاست‌های کلان حوزه حمل‌ونقل در مراکز آموزش علمی و کاربردی این حوزه دنبال خواهد شد.

وی ضمن مثبت ارزیابی نمودن دوره‌های آموزش تخصصی در حوزه حمل‌ونقل و ترافیک اظهار داشت: آموزش در حوزه حمل‌ونقل عمومی از ضروریات است.

معاون شهردار تهران با تاکید بر ضرورت ارتقاء آگاهی و دانش تخصصی مدیران و برنامه‌ریزان حمل‌ونقل شهری، اظهار داشت: مراکز آموزشی با دو هدف ارتقاء دانش تخصصی – عملیاتی در صنعت حمل‌ونقل و ترافیک و پرورش نیروهای کاربردی در این حوزه راه‌اندازی شده است.

به گفته‌ی پورسیدآقایی، نگاه به مرکز جامع آموزشی در این حوزه، مدرک‌گرایی نیست و صرفا به‌عنوان پرورش نیروهای متخصص حمل‌ونقل به آن نگاه می‌شود.

پیرو مصوبه‌ی شورای اسلامی شهر تهران مبنی بر ساماندهی مراکز دانشگاه جامع علمی و کاربردی شهرداری تهران، سه مرکز علمی و کاربردی سازمان حمل‌ونقل و ترافیک، سازمان تاکسیرانی و شرکت بهره‌برداری مترو در یک مرکز با عنوان مرکز علمی و کاربردی حمل‌ونقل و ترافیک تجمیع شد و ضمن تکریم مدیران پیشین این مراکز، نبی‌الله رمضانی به‌عنوان سرپرست این مرکز منصوب شد.

  • نویسنده : حسین رشیدی
  • منبع خبر : روابط عمومی معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران