سید حمید رضا کاظمی در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: بیش از ۲۵۰ میلیارد ریال در حوزه بهداشت و درمان پلدختر در شرایط سخت اقتصادی هزینه شده است.

وی، گفت: اورژانس بیمارستان پلدختر شامل بخش های مختلف NICU (بخش مراقبت های ویژه نوزادان نارس) و ICU آماده افتتاح هستند.

نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی، افزود: احداث این بخش ها کاری بسیار بزرگ و در سطح استان کم نظیر است که قرار بود در دهه فجر امسال به بهره برداری برسد اما با رایزنی ها و پیگیری های انجام شده با وزیر بهداشت و مشورت روسای دانشگاه علوم پزشکی لرستان و شبکه بهداشت و درمان پلدختر مقرر شد اورژانس پلدختر اسفند ماه امسال با حضور وزیر به طور رسمی افتتاح شود.

کاظمی، گفت: با توجه به اینکه حدود ۷۰ میلیارد ریال برای این پروژه درحوزه بهداشت در شهرستان هزینه شده، تلاش و زحمات زیادی در این رابطه صورت گرفت و هدف از اینکه با حضور وزیر افتتاح شود گرفتن امتیاز دیگر از وزیر برای شهر است.

وی، از مسئولان بهداشت و درمان پلدختر خواست فعالیت و خدمات رسانی این بخش را آغاز کنند و بدون وقفه آن را برای سرویس دهی و خدمات به مردم آماده کنند تا با حضور وزیر بهداشت افتتاح رسمی شود.

نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: ۲۱ پروژه خانه بهداشت نیز در شهرستان احداث و آماده بهره برداری شده که با خرید «سی تی اسکن» و کارهای جدید بیش از ۲۵۰ میلیارد ریال در حوزه بهداشت و درمان در این شرایط سخت اقتصادی در شهرستان پلدختر هزینه شده و این فعالیت ها قابل تحسین است.

کاظمی، افزود: دغدغه اصلی قبل از این فعالیت ها در رابطه با بیمارستان پلدختر این بود که به اورژانس تبدیل شده بود و به علت کمبود پزشک توان پاسخگویی به نیاز مردم را نداشت، اما هم اکنون خوشبختانه این بیمارستان ۱۷ پزشک متخصص دارد و می توانند نیازهای اولیه درمانی مردم را پاسخگو باشند.

وی، گفت: پلدختر با وجود عبور جاده ترانزیتی بین المللی با سوانح، با تصادفات زیادی مواجه است، از طرفی بیماران شهرهای مجاور مانند دره شهر و ماژین در استان ایلام و شهرستان رومشکان در استان لرستان نیز به بیمارستان پلدختر مراجعه می کنند.

نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی، افزود: این جمعیت زیاد باعث شد که مسئولان پذیرفتند و هم اکنون اورژانس ۵۰ تختخوابی پلدختر در استان لرستان کم نظیر است.

کاظمی، خاطرنشان کرد: بیمارستان پلدختر ۲۴ تختخوابی بود که با این کلینیک و اورژانس، امکانات جانبی، ساختمان اداری بیمارستان و بخش های ویژه که اضافه شد فضای بیمارستان شهرستان مطلوب شده، البته پیگیری ها برای بیمارستان ۸۸ تختخوابی ادامه دارد.


منبع: خبرگزاری مهر