به گزارش همسو نیوز حمید رضا تأملی شامگاه دوشنبه در جلسه مدیریت پسماند شهرستان اردستان اظهار داشت: در حال حاضر برداشت واقع‌بینانه‌ای نسبت به مدیریت پسماند در اردستان نداریم و بر این اساس باید تکالیف نهادهای مسئول در این زمینه مشخص شود.

وی افزود: ساماندهی پسماند در شهرستان اردستان ضروری است و بر این اساس باید برای ایجاد کارخانه پسماند در اردستان تا پایان سال به شکل جدی اقدام شود.

فرماندار اردستان گفت: شهرداری اردستان در موضوع پسماند پیش قدم شده اما برای ادامه کار نیازمند مشارکت بقیه بخش‌ها و شهرداری‌های شهرستان است که باید در مدت ۱۰ روز سهم خود را واریز کنند تا مراحل جانمایی کارخانه مشخص شود تا از منابع پیش بینی شده در بودجه ۹۸ برای راه اندازی این کارخانه استفاده کنیم.

وی بیان داشت: باید جانمایی مکان‌های دفن پسماندهای خشک و تر در روستاهای شهرستان انجام شود تا فرهنگ جداسازی پسماند در جامعه نهادینه شود و محیط زیست نیز باید به دستگاه‌های مرتبط قوانین لازم در این ارتباط را ابلاغ کند.

فرماندار اردستان ابراز داشت:محیط زیست باید با همکاری سه شهرداری شهرستان اردستان نسبت به راه اندازیNGO ها اقدام و موارد آموزشی تفکیک پسماند از سنین پایین و در مدارس آغاز کند.

وی اضافه کرد: در این راستا آموزش و پرورش می‌تواند بستر لازم برای این نوع آموزش را فراهم و محیط زیست هم سرفصل و محتوای آموزشی و تأمین کادر آموزشی را تأمین کند.

مکان‌هایی برای جمع‌آوری نخاله‌های ساختمانی اردستان مشخص شود

تأملی تاکید کرد: برای جمع‌آوری و دفن نخاله‌های ساختمانی اردستان نیز باید مکانی مشخص شود و قوانین مرتبط به صنف مربوطه ابلاغ شود تا در صورت عدم رعایت برخورد قانونی با متخلفان انجام شود.

[ad_2]
منبع: خبرگزاری مهر