چالش‌های صنایع دستی استان و راهکارهای رفع آنها در نشست کمیسیون گردشگری، فرش و صنایع دستی اتاق کرمان به مناسبت روز جهانی صنایع دستی و با حضور فعالان این حوزه بررسی شد.

به گزارش خبرگزاری همسو، رضا بهرامی رییس کمیسیون گردشگری، فرش و صنایع دستی اتاق کرمان در این نشست ضمن قدردانی از تلاش های فخری الله توکلی، رییس کمیسیون قالی و صنایع دستی اتاق در دوره هشتم، به بیان تاریخچه‌ای از نامگذاری روز صنایع دستی پرداخت.

وی افزود: در این کمیسیون چهار کمیته گردشگری، فرش و صنایع دستی، آموزش و تحقیقات، بازاریابی و تبلیغات تشکیل شده که مسائل و مشکلات مختلف مربوط به فعالان این بخش در کمیته های مذکور پیگیری خواهد شد.

بهرامی تصریح کرد: در حال حاضر مکان دائمی برای فروش صنایع دستی در کرمان وجود ندارد که در این رابطه موضوع اختصاص بازار قلعه محمود به صنایع دستی و هماهنگی با راهنمایان گردشگری برای بازدید گردشگران از غرفه های صنایع دستی را پیگیری خواهیم کرد.

رییس کمیسیون گردشگری، فرش و صنایع دستی اتاق کرمان در ادامه این نشست در رابطه با فرش کرمان گفت: تامین مواد اولیه و کنترل کیفیت این مواد در تولید فرش استان بسیار مهم است که پیگیری های لازم برای رفع مشکلات فعالان این حوزه انجام خواهد شد.

وی به برپایی بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی فرش دستباف تهران در شهریور سال جاری اشاره کرد و افزود: کمیته تخصصی ویژه این رویداد تشکیل و برای حضور موثر فعالان این حوزه در نمایشگاه برنامه‌ریزی‌های لازم صورت می‌گیرد.

در ادامه فعالان صنایع دستی به وجود برخی مشکلات در این حوزه اشاره کردند که وجود نداشتن دفتر فروش مس باهنر در کرمان برای تامین مواد اولیه صنایع دستی مربوط به این صنعت، بروکراسی اداری برای دریافت مجوزهای برپایی نمایشگاه، عدم تبلیغات لازم و کافی برای صنایع دستی استان، خریداری نکردن دستگاه های مختلف استان از تولیدات صنایع دستی هنرمندان بومی، ناشناخته ماندن برخی صنایع دستی استان مانند کاشی و تامین دشوار مواد اولیه تولید گلیم از جمله این مشکلات است.

انتهای پیام

[ad_2]
منبع: خبرگزاری ایسنا