به گزارش همسو نیوز،حمید بادامی نجات رئیس کیمسیون آموزش، پژوهش و فناوری شورای عالی استان ها،در تشریح عملکرد یک ساله کمیسیون متبوعش اظهارداشت: درسال اول دوره پنجم شورای عالی استانها 11 جلسه رسمی برگزار شد که 9 طرح در کمیسیون بررسی شد 3 طرح مصوب شد. همچنین 4 طرح در حال تدوین در کمیسیون می باشد.

وی با بیان اینکه بیمه شوراهای روستایی سراسر کشور، اصلاح ماده 100، طرح مصونیت اعضای شوراهای اسلامی شهرهای مراکز استان ها و مالیات شهر 4 طرحی هستند که در کمیسیون آموزش و پژوهش شورای عالی استان ها در حال تدوین هستند.

رئیس کمیسیون آموزش، پژوهش و فناوری شورای عالی استان ها با اشاره به طرح های مصوب شده در کمیسیون تصریح کرد: طرح اصلاح اساسنامه تیپ مراکز پژوهشی شورای اسلامی شهرهای سراسر کشور، استفساریه ورود سازمان بازرسی به مصوبات شوراها،  طرح یک فوریت دستورالعمل نحوه نظارت، بازرسی و ارزیابی شورای عالی استان ها از جمله طرح هایی بوده است که در این کمیسیون بررسی و مصوب شده است. همچنین طرح شورای آموزشی شوراهای استان های سراسر کشور نیز در این کمیسیون های شورای عالی استان ها درحال بررسی است.

حمید بادامی نجات برگزاری دوره های آموزشی برای شوراهای اسلامی سراسر کشور را از دیگر اقدامات و برنامه های کمیسیون آموزش، پژوهش و فناری عنوان کرد و اعلام کرد تاکنون برای  8 استان دوره های آموزشی برگزار شده است.

 

  • نویسنده : حسین رشیدی
  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استانها