محمد رضا ساسانی در گفت و گو با خبرنگار مهر، با بیان این مطلب افزود: در این سیاه چادرها نان محلی، آش، غذاهای محلی، محصولات تولیدی عشایر، دوغ و چای آتشی، اجرای موسیقی سنتی، رقص محلی و ارائه برنامه‌های متنوع با هدف ایجاد خاطره خوش و ایجاد انگیزه‌ی سفر به شهرستان فردوس به مردم عرضه می‌شود.

از استقبال با شکوه و بی نظیر گردشگران، مسافران و مردم فردوس از این خدمات و رضایت‌مندی از مجریان و عشایر خون گرم وبا صفای فردوس خبر داد.

وی اضافه کرد: این سیاه چادرها در منطقه گردشگری چاه پلند، پارک گردشگری تون، رباط خوشاب، میدان ورودی باغشهر اسلامیه، آبگرم معدنی و روستای برون بر پا شده است.

ساسانی خاطرنشان کرد: ۱۰ اقامتگاه بوم گردی نیز در منطقه عشایری پلند فعال و روزانه بیش از هزار نفر گردشگر و مسافر با هدف آشنایی با فرهنگ، آداب، رسوم و شیوه زندگی عشایر از این اقامتگاه‌ها استفاده می‌کنند.

وی تصریح کرد: در کنار این اقامتگاه‌ها خدمات دیگری شامل امکانات تفریحی مانند زیپ لاین، موتور چهار چرخ، آفرود و دیدن کویر و منطقه حفاظت شده مظفری و استفاده از غذاهای محلی و سکونت در چادرهای عشایری و دیدن برنامه‌ها و بازی‌های بومی و محلی و موسیقی سنتی عشایری برای بازدید کنندگان تدارک دیده شده است.

رئیس اداره امور عشایر فردوس رباط خوشاب و رباط شور را از دیگر مناطق تاریخی فردوس برشمرد که مسافران و گردشگران زیادی علاوه بر بازدید از این مکان‌های تاریخی از خدمات اقامت در آنها نیز می‌توانند بهره مند شوند.

[ad_2]
منبع: خبرگزاری مهر