برگزیدگان جشنواره هنرهای نمایشی در یاسوج معرفی شدند

به گزارش ایکنا از کهگیلویه‌وبویراحمد، کبری اخلاقی‌نیا، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان روز گذشته، سوم بهمن‌ماه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: هشت نمایش تولیدی مراکز فرهنگی، هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کهگیلویه و بویراحمد در این جشنواره یک روزه حضور داشته و با یکدیگر رقابت کردند.این جشنواره با شعار «نمایش، تمرین زندگی و ساختن آینده» برگزار شد.
وی افزود: مهمترین اهداف برگزاری این جشنواره شامل انجام کار مشترک گروهی، ایجاد همدلی، کسب مهارت و افزایش هر چه بیشتر نشاط و شادابی بین اعضای مراکز فرهنگی، هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان و کمک به رشد استعدادها و خلاقیت آنان بود.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اضافه کرد: هیأت داوران تندیس این جشنواره، لوح تقدیر و جایزه نقدی را به نمایش «من که از علف خوشمزه ترم» به کارگردانی جمیله فلاحی از مرکز فرهنگی، هنری شماره ۲ گچساران، نمایش «شیروان» به کارگردانی اعظم امینی از مرکز فرهنگی، هنری شماره یک گچساران و نمایش‌ «پیرزن و گربه» به کارگردانی سکینه عسکری از مرکز فرهنگی، هنری لنده اهدا کردند.
اخلاقی‌نیا بیان کرد: افراد برتر این جشنواره نیز معرفی و با اهدای لوح سپاس و جوایز ارزنده تجلیل شدند.لوح تقدیر و دیپلم افتخار بخش طراحی و ساخت دکور به اعظم امینی و خسرو کاویانی در نمایش «شیروان» و لوح تقدیر این بخش به سیده کلثوم آرام در نمایش «پیرزن و گربه» اهدا شد.
وی تصریح کرد: دیپلم افتخار بخش طراحی و ساخت عروسک به جمیله فلاحی و زهرا موسوی در نمایش‌ «من که از علف خوشمزه ترم» و لوح تقدیر این بخش به کلثوم صداقتی‌نیا در نمایش «در حوالی شهر قصه» از مرکز فرهنگی، هنری شماره ۲ یاسوج تعلق گرفت.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: لوح تقدیر بخش موسیقی به فرشید نقدی در نمایش «من که از علف خوشمزه ترم» رسید.دیپلم افتخار بخش بروشور به اعظم امینی در نمایش «شیروان» و لوح تقدیر این بخش به جمیله فلاحی و فاطمه نیک جو در نمایش «من که از علف خوشمزه‌ترم» اهدا شد.
وی ابراز کرد: دیپلم افتخار بخش صداپیشگی به زهرا موسوی در نمایش «من که از علف خوشمزه ترم» و لوح تقدیر این بخش به طور مشترک به رضوان احمدی در نمایش «پیرزن و گربه» و دیانا موسوی فر در نمایش «در حوالی شهر قصه» تعلق گرفت.
اخلاقی‌نیا گفت: دیپلم افتخار بخش بازیگری مرد به کامران عیدی‌پور و لوح تقدیر این بخش به امیرحسین فرهنگ نسب در نمایش «کوزه طلا» از مرکز فرهنگی، هنری شماره یک یاسوج رسید.
وی اظهار کرد: دیپلم افتخار بخش بازیگری دختران به هانیه خدیوی نسب در نمایش «دختران کار» از مرکز فرهنگی، هنری شماره یک یاسوج و لوح تقدیر این بخش به طور مشترک به ستاره رحیم پور در نمایش «شیروان»، حدیث اسلام دوست در نمایش «پیرزن و گربه» و یاسمین پناه پوری در نمایش «شیروان» اهدا شد.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کهگیلویه و بویراحمد افزود: دیپلم افتخار بخش عروسک گردانی به زهرا موسوی در نمایش «من که از علف خوشمزه ترم» تعلق گرفت و ساغر صفری در نمایش «در حوالی شهر قصه» شایسته تقدیر شد.
اخلاقی‌نیا بیان کرد: دیپلم افتخار بخش نمایشنامه نویسی به علی اکبر پوررسول و در بخش بازنویسی نمایشنامه به جمیله فلاحی در نمایش «من که از علف خوشمزه ترم» رسید و سکینه عسکری در نمایش «پیرزن و گربه» شایسته تقدیر شد.دیپلم افتخار بخش کارگردانی به جمیله فلاحی در نمایش «من که از علف خوشمزه ترم» اهدا شد و لوح تقدیر این بخش به طور مشترک به اعظم امینی در نمایش «شیروان» و سکینه عسکری در نمایش «پیرزن و گربه» تعلق گرفت.
وی بیان کرد: هجدهمین دوره جشنواره هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در ۲ سطح استانی و کشوری برگزار می شود و از هر استان نیز سه نمایش برتر راهی مرحله کشوری خواهد شد.در آیین پایانی این جشنواره از کتاب «عروسک‌ها مهربانند» و نمایشنامه عروسکی «همان لنگه جوراب راه راه» به نویسندگی فرشته حق نظری کارشناس هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کهگیلویه و بویراحمد رونمایی شد.

انتهای پیام

منبع:ایکنا

http://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg