به گزارش همسو نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در دیدار با سردار غیب‌پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین اظهار داشت: بسیج محلات باید خدمت‌رسانی به مردم محله را انجام دهند یعنی هم مسائل محله را شناسایی کنند و هم آنها را پیگیری و حل کنند.

وی افزود: بسیج محلات به عنوان یک سرمایه اجتماعی هم می‌توانند مشکلات را حل و هم می‌توانند به مسئولین در شناسایی و حل مشکلات محلات کمک کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان با تاکید بر اینکه بسیج محلات بسیج خدمت‌هاست، گفت: اگر در بسیج محلات بتوانیم از توانمندی گروه‌های تخصصی در سایر اقشار بسیج از جمله بسیج جامعه پزشکی، بسیج اساتید، بسیج حقوق‌دانان و … بهره بگیریم مطمئناً فعالیت‌های انجام شده در محلات تاثیرگذاری بیشتری دارد.

آیت الله حسینی‌شاهرودی به تاثیرگذاری طرح صالحین در بسیج اشاره کرد و گفت: طرح صالحین طرح خوبی است اما باید بصورت جدی روی مسئله آموزش مربیان این طرح کار شود.

وی بیان کرد: سپاه ظرفیت‌های خوبی برای آموزش مربیان طرح صالحین دارد بنابراین باید از این ظرفیت در قالب دوره‌های چند روزه استفاده شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان گفت: اگر مسائل فرهنگی، دینی و ارزشی جامعه تقویت شود مطمئناً خیلی از مشکلات ما حل می‌شود.

منبع: خبرگزاری مهر