به گزارش همسو نیوز به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اصفهان، محسن مؤمنی با اشاره به حضور و مشارکت دوهزار و ۳۳ عضو جوان خواهر و برادر در برگزاری طرح ملی ایمنی و سلامت هلال احمر استان اصفهان در نوروز امسال اظهار داشت: این طرح با برپایی ۳۵ پست (ثابت و سیار)، فضای دوستدار کودک، خیمه نماز و ایستگاه سلامت در استان اصفهان برگزار شد.

وی افزود: ۱۴۲ هزار و ۷۶۷ نفر از خدمات پست‌های ثابت و هفت هزار ۲۵۵ نفر از خدمات پست‌های سحاب در ایام نوروز بهره مند شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان با اشاره به ارائه خدمات سلامت در پست‌های ایمنی و سلامت ابراز داشت: در راستای حساس سازی و آگاهی عموم مردم از سلامت خویش، ۳۳ هزار و ۳۱۷ نفر از مسافران با مراجعه به ایستگاه سلامت که تعدادی از پزشکان داوطلب جمعیت نیز همکاری داشتند، از خدماتی همچون ویزیت رایگان، اندازه‌گیری فشار و قند خون، خدمات زیست محیطی، توزیع محتوی سلامت محور و برنامه‌های فرهنگی در خصوص روز طبیعت بهره مند شدند.

وی با عنایت به اجرای طرح ملی پویش بهرفت در پست‌های ایمنی و سلامت استان اصفهان تصریح کرد: جوانان عضو مشارکت کننده در این طرح از طریق ارتباط چهره به چهره با مسافران و اطلاع رسانی در خصوص نقاط پرخطر جاده‌ها موفق شدند، ۴۲ هزار و ۹۶۰ نفر از مسئولان، مسافران و رانندگان را به پویش ملی بهرفت دعوت کنند.

مؤمنی اظهار داشت: ۱۷ هزار و ۸۳۶ نفر از مسافرین به خیمه‌های نماز در جوار پست‌های ایمنی و سلامت در سطح استان مراجعه کرده و ضمن برگزاری نماز جماعت با مشارکت دفتر نمایندگی ولی فقیه از خدمات اعضای کانون طلاب در پاسخگویی به سوالات شرعی بهره بردند.

وی با اشاره به برپایی فضای دوستدار کودک نیز از بهره‌مندی ۲۶ هزار و ۵۵۱ خردسال در این مکان‌ها از بازی‌های متنوع، سرگرمی، نقاشی و قصه خوانی خبر داد و افزود: همه خدمات ارائه شده به کودکان و خردسالان با هدف آموزش غیر مستقیم مفاهیم بشردوستانه، امدادی و ترافیکی طراحی و اجرا شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان گفت: اعضای جوانان جمعیت هلال احمر استان اصفهان، مسافران نوروز ۹۸ را با توزیع ۱۵۸ هزار و ۶۷۹ بروشور، پوستر، سی دی، کیف کمک‌های اولیه و سایر اقلام آموزشی و انگیزشی بدرقه کردند.

[ad_2]
منبع: خبرگزاری مهر