غفور راستین در گفت و گو با خبرنگار مهر در ارتباط با عملکرد ستاد نوروزی سلامت اصفهان در ایام تعطیلات عید اظهار داشت: از ۲۵ اسفندماه تا ۱۶ فرودین بالغ بر ۳۷ هزار و ۸۱۹ تماس با ۱۱۵ شهرستان اصفهان صورت گرفت که این تعداد تماس منجر به ۱۳ هزار و ۵۹۸ مورد مأموریت اورژانسی شد.

وی بالاترین آمار مأموریت‌های اورژانس اصفهان را مربوط به حوادث غیر ترافیکی دانست و گفت: بالغ بر ۹ هزار و ۹۹۱ مورد مأموریت غیر ترافیکی و ۳ هزار و ۶۰۷ مأموریت ترافیکی در تعطیلات نوروز انجام گرفت.

مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی اصفهان تصریح کرد: ۱۸۷ هزار و ۲۹۴ بیمار در ۲۱ روز گذشته به اورژانس‌های مراکز درمانی استان اصفهان مراجعه کردند که بالغ بر ۳۱ هزار و ۲۶۵ نفر آنها زیر ۶ ساعت تعیین تکلیف شدند و ۴ هزار و ۶۲۵ نفر آنها بستری با ماندگاری بیش از ۱۲ ساعت داشتند.

وی با اشاره به اینکه یک هزار و ۵۱۱ نفر آنها در بخش ICU و CCU بیمارستانها پذیرش شدند، گفت: ۵۵ بیمار در این ایام دیالیز اورژانسی شدند و برای ۴۵۶ مادر پرخطر اقدامات درمانی صورت گرفت.

دبیر ستاد نوروزی سلامت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از انجام ۶۳ هزار و ۴۸۰ بازرسی میدانی از سوی معاونت بهداشتی خبر داد و گفت: در این بازرسی‌ها بالغ بر ۷۰ هزار و ۵۰۹ مورد نمونه برداری از مواد غذایی و آشامیدنی در سطح عرضه شد و دو هزار و ۳۸۸ مداخله نظارتی و پلمب انجام گرفت.

راستین به یک هزار و ۶۳۲ بازرسی میدانی از سوی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اشاره کرد و اظهار داشت: در ۲۱ روز گذشته به چهار هزار و ۴۲۰ شکایت مردمی پاسخ داده شد و ۵۲۵ نمونه برداری از سطح تولید مواد غذایی و آرایشی و بهداشتی انجام گرفت.

وی گفت :۱۲۲ بازرسی از سوی معاونت درمان بر سطح بیمارستان و مراکز درمانی اصفهان در ایام نوروز صورت گرفت و ۱۱ هزار و ۴۷۹ تماس با ستاد هدایت و پایش مراقبت‌های پزشکی گرفته شد.

[ad_2]
منبع: خبرگزاری مهر