به گزارش همسو نیوز،مرتضی الویری رییس شورای عالی استان‌ها با اصحاب رسانه به منظور بررسی عملکرد یک ساله این نهاد در ساختمان شورای عالی استان‌ها برگزار شد گفت: شورای عالی استان‌ها مصوبه‌ای داشت مبنی بر اینکه از مشاغلی که در آپارتمان‌های مسکونی واقع شدند، به دلیل شکایت‌هایی که به شورای عالی استان‌ها آمده بود، عوارض دریافت کنند و این موضوع را شورای عالی استان‌ها تبدیل به مصوبه و به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد.

الویری در خصوص پیشنهاد شورای عالی استان ها برای اخذ عوارض از دفاتر اسناد رسمی طلاق و ازدواج، رسانه ها ومطب پزشکان و ارسال این طرح به مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه به اشتباه یکی از نمانیدگان مجلس اعلام کرد که طرح الویری ضد پزشکان است در حالی که من یک رأی در میان سایر آراء به این پیشنهاد داده بودم و این پیشنهاد توسط شورای عالی استانها تهیه شده است.

رئیس شورای عالی استان ها افزود: این پیشنهاد بر اساس اعتراضات به شورای عالی استانها آمده بود و در خصوص حضور برخی از مشاغل همچون پزشکان و وکلا در ساختمان های مسکونی تهیه و به مجلس شورای اسلامی ارسال شده است تا از این طریق ساماندهی این مشاغل محقق شود. بی تردید ساماندهی مشاغل یکی از رویکردهای شهرداری ها و وظایف آنها قلمداد می‌شود که باید به این مضوعات پرداخته شود که امیدوارم این طرح سیر قانونی خود را در مجلس شواری اسلامی طی کند.

الویری افزود: ما پیشنهاد‌هایی داده‌ایم که در مراکز استان‌ها بنا‌هایی با معماری ایرانی و اسلامی به عنوان دفتر شورای عالی استان‌ها احداث شود و نمایندگان این شورا و همچنین نمایندگان مجلس در استان ها و نمایندگان خبرگان هم بتوانند از آن دفاتر برای ارتباط با مردم و حل مشکلات‌ آنها استفاده کنند.

 

  • نویسنده : حسین رشیدی
  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استانها