به گزارش همسو نیوز حجت الاسلام ابراهیم طهماسبی امام جمعه کوهدشت ظهر یکشنبه در شورای زکات لرستان در سخنانی با اشاره به تبلیغ اصل زکات در روستاهای کوهدشت، اظهار داشت: این امر تاثیر گذاری خوبی در امر پرداخت زکات داشته است.

لزوم تبلیغ هدفمند برای پرداخت زکات

وی با تاکید بر لزوم تبلیغ هدفمند برای پرداخت زکات، بیان داشت: اگر ما در این زمینه مطلوب عمل کنیم مردم هم استقبال می کنند.

امام جمعه کوهدشت با اشاره به اقدامات صورت گرفته در شهرستان در حوزه زکات، افزود: استفاده از تریبون نماز جمعه برای تقویت و احیای امر زکات، تشکیل و فعال شدن شورای زکات، استفاده از فضای مجازی، مراجعه حضوری به منازل و … از جمله این اقدامات بوده است.

حجت الاسلام طهماسبی با بیان اینکه امیدواریم با حضور حجت الاسلام تقوی در شورای عالی زکات کشور شاهد احیای امر زکات باشیم، گفت: یکی از راههای رفع فقر خود ساخته احیای زکات است.

تبلیغ چهره به چهره در امر پرداخت زکات

حجت الاسلام محمد علی ارزنده امام جمعه الیگودرز نیز در این مراسم در سخنانی با بیان اینکه بحث زکات، بحث ابلاغ امر خداوند است و وظیفه ما این است که پیام خدا را به مردم برسانیم، اظهار داشت: یکی از اقدامات صورت گرفته در امر احیای زکات در الیگودرز این بوده که ۲۱ گروه تبلیغی را تشکیل داده ایم و تبلیغ چهره به چهره زکات در روستاها را انجام دادیم.

وی با بیان اینکه شهرستان الیگودرز یک پنجم مساحت لرستان را دارد و دارای روستاهای پراکنده ای است، عنوان کرد: در این حوزه انقلابی ایجاد شده و خوشبختانه وظیفه ابلاغ پیام پرداخت زکات را به خوبی انجام داده ایم.

حجت الاسلام علی اکبر جمیاری امام جمعه نورآباد نیز در این مراسم در سخنانی با بیان اینکه کسانی که در حوزه احیای زکات و فرهنگ زکات کار می کنند بسیار تاثیر گذار هستند، اظهار داشت: باید تلاش شود که زکات در جای خود و برای زکات پرداخت شود.

ضرورت توجه به امر تبلیغ زکات

وی با تاکید بر اینکه بخش عمده ای از زکات جمع آوری شده برای تبلیغ امر زکات اختصاص پیدا کند، گفت: همچنین دولت نیز به این حوزه در استان جدی تر ورود پیدا کند.

امام جمعه نورآباد با بیان اینکه باید به اختصاص زکات برای دام، باغات و … نیز توجه شود، افزود: این امر در استقبال کشاورزان برای پرداخت زکات تاثیر گذار خواهد بود.

حجت الاسلام علی سپهوند امام جمعه ازنا نیز در این مراسم با اشاره به کسب رتبه دوم درآمدی زکات در این شهرستان طی امسال، گفت: در این شهرستان در مجموع بیش از سه میلیارد و ۲۷۵ میلیون تومان زکات جمع آوری شده است.


منبع: خبرگزاری مهر