به گزارش همسو نیوز، بهروز ندایی روز یکشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان اردبیل اضافه کرد: در روزهای گذشته شاهد برگزاری کنکور سراسری بودیم که بیش از ۶۰ درصد دانش‌آموزان در رشته علوم تجربی در این آزمون شرکت کرده بودند و کمتر از هشت درصد در رشته ریاضی – فیزیک حاضر بودند که این امر زنگ خطر را برای همه ما به صدا درآورده تا در هدایت دانش‌آموزان به سمت رشته‌های علوم انسانی، ریاضی – فیزیک و هنرستان‌ها بیش از این تلاش کرده و موثر عمل کنیم.

وی به پیگیری‌ها برای واگذاری ساختمانی به دانشگاه فرهنگیان برای پذیرش جدید در این دانشگاه اشاره و تصریح کرد: با چند دانشگاه از جمله پیام نور رایزنی‌هایی انجام شده تا ساختمان خالی این دانشگاه در اختیار دانشگاه فرهنگیان قرار گیرد تا با پذیرشی که در سال تحصیلی پیش رو خواهند داشت مشکلی در تحصیل دانشجو معلمان به وجود نیاید.

معاون استاندار اردبیل افزود: به هیچ وجه قرار نیست چند کلاس از یک مجموعه دانشگاهی به این امر اختصاص یابد بلکه مقرر شده ساختمان خالی و مستقل در اختیار دانشگاهیان باشد تا زمینه پذیرش دانشجو در رشته‌های مختلف فراهم آید.

وی به حل مشکلات مدارس غیردولتی براساس مصوبه شورای آموزش و پرورش اشاره کرد و یادآور شد: ما پیگیر حل مشکل قطعی گاز در برخی از مدارس غیردولتی خواهیم بود که شرکت گاز مدعی شده باید کنتورهای آنها به کاربری آموزشی تغییر یافته تا امکان ادامه فعالیت آنها فراهم آید.

ندایی حمایت از مدارس غیردولتی را یادآور شد و بیان داشت: امیدواریم با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام می‌شود در بهترین شرایط و مکان فعالیت مدارس غیردولتی و آموزشگاه‌های آزاد را شاهد باشیم.

وی به حضور ۷۰ هزار دانش‌آموز در ۵۳ دوره آموزشی و مهارت‌آموزی در قالب طرح اوقات فراغت اشاره کرد و متذکر شد: اگر این برنامه به صورت دقیق اجرایی شود قطعاً زمینه برای تربیت، تعالی و رشد و بالندگی نسل آینده با هزینه ۱۳۵ میلیون تومان فراهم می‌آید.


منبع: خبرگزاری مهر