کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان زنجان با اشاه به اینکه با بارش‌های اخیر نمی‌توان عنوان کرد که تغییرات اقلیمی بلندمدت در حال شکل‌گیری است، گفت: نظر در رابطه با تغییرات اقلیمی نیاز به بررسی وسیع و تحلیل داده‌ها دارد.

حسین سلطانی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهارکرد: آنچه که در حال حاضر می‌توان عنوان کرد، این است که از ابتدای سال آبی شاهد افزایش بارندگی در بسیاری از مناطق کشور، از جمله زنجان بوده‌ایم و با توجه به داده‌های جوی برای یک ماه آینده نیز تداوم این روند را انتظار داریم.

وی تصریح‌ کرد: با توجه به این شرایط قطعاً امسال فصل آبی خوبی را پشت سر خواهیم گذاشت و این نویدبخش شرایط خوب در این حوزه است اما در رابطه با ورود کشور به ترسالی باید کمی تامل کرده و بررسی‌ها به صورت دقیق انجام شود، چون اقلیم شامل پارامترهای مختلفی است که باید همه آن موارد بررسی شود تا بتوان نظر قطعی داد.

این کارشناس در ادامه با اشاره به وضعیت جوی استان در روزهای آینده، خاطرنشان کرد: برای امروز آسمانی صاف تا قسمتی ابری را پیش‌بینی می‌کنیم که برای ساعات پایانی شب به‌ویژه در مناطق شرقی انتظار بارش رگبار را داریم. در رابطه با دما نیز تغییر چندان محسوس نبوده و شرایط فعلی تا چند روز آینده در منطقه حاکم خواهد بود.

انتهای پیام

[ad_2]
منبع: خبرگزاری ایسنا