به گزارش همسو نیوز به نقل از روابط عمومی راهداری گلستان مهدی میقانی در نشست هم اندیشی با پیمانکاران اظهار کرد: از کمک ها و اقدامات حمایتی پیمانکاران در حوزه آسفالت، ابنیه فنی و ایمنی راهها در طول سال و به ویژه سیلاب اخیر استان تشکر می کنم.

وی هدف از برگزاری این نشست را شنیدن مشکلات، نظرات و پیشنهادات پیمانکاران بیان کرد و گفت که با کمک و همیاری آنان می توانیم در راه بازسازی خسارات سیلاب که در پیش رو داریم، موفق تر از گذشته عمل کنیم.

میقانی با ابراز و بیان برخی از کاستی های مالی اداره کل در پرداخت مطالبات پیمانکاران، افزود: شرایط مالی موجود هم برای دولت و هم پیمانکاران، شرایط مطلوبی نیست اما واقع بینانه دیدن موضوعات خط مشی فکری ماست.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان، برگزاری اینگونه نشست های فنی و تخصصی را برای ارزیابی و کارسازی بخش کوچکی از مسایل این بخش، بسیار موثر خواند و گفت: عدالت در توزیع تخصیص ها، استفاده از شیوه های نوین مالی همچون اسناد خزانه اسلامی، اوراق تسویه و ابلاغ اعتبارات سال جاری می تواند گشایش کوچکی در مطالبات پیمانکاران و حرکت به سمت بازسازی های ناشی از سیلاب باشد که در اولویت قرار دارد.

وی بر استفاده ویژه از ظرفیت ویژه اوراق تسویه برای حل مشکلات مالی و مطالبات پیمانکاران تاکیدات مهمی بیان کرد و گفت که می طلبد همه پیمانکاران در این خصوص همکاری موثری داشته باشند.

به گفته میقانی، نگاه به پیمانکاران ضمن نگاه کارفرمایی و پیمانکاری، نگاه اتاق فکر است تا بتوانیم با همیاری و کمک آنان در بازسازی خسارات سیل با تاکیداتی که در جلسات ملی و استانی و اهمیت شبکه راهها شده، موثر واقع شویم.


منبع: خبرگزاری مهر