محمد آزادبخت در گفت و گو با خبرنگار مهر با بیان اینکه در جریان سیلاب اخیر، متأسفانه زیرساخت‌های شهرستان جوابگوی این حجم از سیل و بارندگی نبود، اظهار داشت: در جریان سیلاب در طرفین کانال مرکزی شهر تا جنوب شاهد آب گرفتگی منازل بودیم که امروز آب این منازل را تخلیه کردیم.

وی با اشاره به اینکه در حال برآورد خسارت‌های سیلاب در شهرستان هستیم، عنوان کرد: ۹۹ روستای شهرستان در سیلاب دوم دچار قطعی آب شدند که با اقدامات صورت گرفته در حال حاضر ۲۹ روستا باقی مانده که آب آشامیدنی آنها تأمین شود.

فرماندار کوهدشت، بیان داشت: از این تعداد ۱۴ روستا متعلق به بخش «طرهان» است.

آزادبخت با بیان اینکه در حال حاضر مسیر و راه ارتباطی بخش «طرهان» و… قطع است، بیان داشت: گروه‌هایی از شهرداری کرمانشاه، کردستان و… در شهرستان با همکاری هلال احمر در حال ارائه خدمات به مردم هستند.

وی با تاکید بر اینکه در روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده در شهرستان بارندگی خواهیم داشت، عنوان کرد: ۱۰ روستای شهرستان با هزار و ۲۵۰ نفر جمعیت در مجاورت سد و نیروگاه سیمره قرار دارند، که در محاصره سیلاب قرار دارند و علیرغم اینکه راه آنها بسته بود، موفق شدیم که بخشی از راه را باز کردیم، اما برای جابجایی اهالی این روستاها به کمک هلال احمر نیاز داریم.

فرماندار کوهدشت، بیان داشت: در تلاش هستیم که اهالی این روستاها را به بالا دست روستاهای خودشان منتقل کنیم، این روستاها تا مرکز شهرستان ۱۵۰ کیلومتر فاصله دارند و این فاصله در روزهای اخیر از سه نقطه قطع بود که توانستیم مسیر را بازگشایی کنیم.

آزادبخت، بیان داشت: تلاش داریم که با کمک هلال احمر تا فردا تکلیف اهالی این روستاها را مشخص کنیم، تعدادی از اهالی روستا به مناطق مجاور رفته‌اند و ما بقی را برنامه داریم که به بالا دست روستاهای خود منتقل کنیم.

[ad_2]
منبع: خبرگزاری مهر