به گزارش همسو نیوز به نقل از اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، علیرضا تابش در اولین جلسه شورای عالی برنامه‌ریزی سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان اظهار داشت: طی چند روز گذشته فراخوان و مقررات سی و دومین دوره جشنواره منتشر شد و انتظار می‌رود مانند سال‌های گذشته شاهد استقبال فیلمسازان داخلی و بین‌المللی برای شرکت آثارشان در این جشنواره باشیم.

وی با اشاره به اینکه اصفهان شهر خلاق سینمای کودک نیز هست، تصریح کرد: به موازات برگزاری جشنواره فیلم کودک و نوجوان در اصفهان ضروری است این شهر به پایگاه مطمئن برای حمایت از تولیدات سینمایی ویژه کودکان و نوجوانان تبدیل شود تا در طول سال، در کنار برگزاری جشنواره کودک، رویدادهای دیگر مانند نمایشگاه دستاوردهای صنعت سینما که سال گذشته برگزار شد، ادامه یافته و زنجیره صنعت سینما در شهر اصفهان شکل گیرد.

دبیر سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان ادامه داد: شورای برنامه‌ریزی جشنواره علاوه بر اینکه زیر نظر شهردار اصفهان و عضویت نهادهای سینمایی و فرهنگی، یک نگاه کلان به وضعیت جشنواره فیلم کودک و نوجوان دارد باید نیم نگاهی نیز به وضعیت سینمایی و هنری شهر اصفهان در عرصه‌های تولید و اکران فیلم هم داشته باشد.

جشنواره کودک امسال همزمان با رویداد مبارک عید غدیر برگزار می‌شود

دبیر سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان با بیان اینکه جشنواره فیلم کودک امسال همزمان با رویداد مبارک عید غدیر برگزار می‌شود، افزود: از فرصت جشن‌های این ایام می‌توان برای پیوند هر چه بیشتر مردم با جشنواره استفاده کرد.

وی اضافه کرد: تلاش برای انزوای ایران و تشدید ایران هراسی در عرصه جهانی و شدت دادن به تحریم‌ها، در دستورکار دشمنان ملت ایران قرار دارد و این شرایط برگزارکنندگان این جشنواره بین‌المللی را مصمم می‌کند ضمن فراهم کردن حضور چهره‌ها و مهمانان شاخص بین‌المللی و برگزاری رویدادهای جانبی در جشنواره، نسبت به معرفی هر چه بهتر توانمندی سینمای نجیب ایران در عرصه بین‌الملل بیش از گذشته اقدام شود.

نمایش منتخب فیلم‌های کودک و نوجوان در سراسر کشور

وی با عنایت به سیاست عدالت فرهنگی تاکید کرد: امسال نیز همزمان با برگزاری جشنواره در اصفهان، نمایش منتخب فیلم‌های کودک و نوجوان در سراسر کشور در همان ایام انجام خواهد شد، امیدواریم شور و رایحه جشنواره فیلم کودک و نوجوان اصفهان در کل کشور جریان یابد و کودکان و نوجوانان بتوانند در کنار خانواده‌های خود از مواهب این جشنواره استفاده کنند. همچنین جشنواره امسال موضوع استان‌های درگیر سیل و کودکان و نوجوانان این استان‌ها را نیز مد نظر دارد و مردم در کنار هنرمندان، مسئولیت اجتماعی خود را انجام خواهند داد.

توجه به محتوای سرگرمی کودکان در فضای دیجیتال

دبیر سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان گفت: با توجه به اینکه دنیای کودکان نسل جدید، دنیای دیجیتال است لازم دیدیم در این دوره از جشنواره به محتوای سرگرمی کودکان در فضای دیجیتال، توجه داشته باشیم، به همین دلیل بخش ویژه‌ای برای آثار وب سری در نظر گرفته شده تا توجه جدی تری به نیازهای کودکان در این حوزه صورت گیرد.

وی با بیان اینکه بخشی برای همکاری سینمایی شهرهای خواهرخوانده با اصفهان در نظر گرفته شده است گفت: از حضور رسانه‌های بین‌المللی برای پوشش اخبار این جشنواره استقبال می‌کنیم، تا همانگونه که پوشش اخبار جشنواره در رسانه‌های محلی و ملی انجام می‌شود پژواک بین‌المللی این رویداد بیش از گذشته باشد.

تابش با بیان اینکه دو دوره المپیاد فیلمسازی نوجوانان با موفقیت برگزار شده است، گفت: امسال اصفهان میزبان سومین دوره المپیاد فیلمسازی نوجوانان خواهد بود و شاهد برگزاری این رویداد مختص نوجوانان، همزمان با برگزاری سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان خواهیم بود.

نام اصفهان بخشی از برند جشنواره کودک است

در ادامه این نشست شهردار اصفهان تاکید بر نام اصفهان برای برگزاری این جشنواره، صرفاً تاکید بر یک محدوده جغرافیایی نیست بلکه اصفهان بخشی از برند این جشنواره است. در عین حال لازم است این رویداد مهم بین‌المللی بتواند در عرصه جهانی بیش از گذشته عرض اندام کرده و به اصفهان محدود نشود.

قدرت الله نوروزی تصریح کرد: برگزاری جشنواره در اصفهان باید شرایطی را فراهم کند تا افراد فعال و علاقمند در حوزه فیلم که از نام و نشان کمتری برخوردارند نیز بتوانند به عرصه آمده و آثارشان دیده شود. با توجه به شرایط خاص به وجود آمده برای کشور در فضای بین‌المللی، جشنواره فیلم کودک و نوجوان در اصفهان باید به یک فرصت طلایی تبدیل شده و از این رویداد سینمایی به خوبی بهره برداری شود.

وی با بیان اینکه باید حس برگزاری رویداد جشنواره فیلم کودک و نوجوان در اصفهان ایجاد شود، اضافه کرد: این موضوع بسیار مهمی است زیرا گاهی اوقات رویدادی در شهر اتفاق می‌افتد اما حس شوق‌انگیز را در میان شهروندان ایجاد نمی‌کند، شور و حسی که جشنواره در شهر ایجاد می‌کند بسیار مهم است.

شهردار اصفهان گفت: باید شرایط برای هر مهمان خارجی یا داخلی که از فرودگاه وارد اصفهان می‌شود به گونه‌ای فراهم شود که برگزاری این رویداد بین‌المللی را در نقاط مختلف سطح شهر به شکلی ملموس ببیند.


منبع: خبرگزاری مهر