مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری فارس گفت: حجم کمک‌ سمن‌های جوان به مناطق سیل‌زده و شهروندان آسیب دیده از سیل باعث شگفتی است.

به گزارش خبرگزاری همسو، سیده معصومه دستغیب در حاشیه بازدید سرزده از یکی از آشپزخانه‌های پخت و توزیع غذا در جمع خبرنگاران گفت: این آشپزخانه توسط سازمان‌های مردم نهادجوان برای تامین بخشی از نیاز مردم سیل‌زده شیراز راه‌اندازی شده است.

وی با بیان اینکه معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان در مدیریت فعالیت‌های اجتماعی استان بین تمام ارگان‌های اجتماعی منحصر به فرد و پیشرو است، افزود: جوانان در واقعه‌ی سیل امسال نشان دادند که از چه ظرفیت و توان بالایی برای حضور در عرصه‌های مختلف اجتماعی برخوردارند.

وی استفاده از ظرفیت ‌ای جوانان را برای کشور سازنده و کارساز دانست و گفت: امروز می‌توانیم با افتخار عنوان کنیم که جوانان شهر شیراز و استان فارس جوانان سرافراز کشورمان هستند.

مدیرکل بانوان و امور خانواده استانداری فارس بهترین راه قدردانی از جوانان را استفاده از ظرفیت‌ها و توانایی‌های آنها در عرصه‌های مختلف عنوان کرد و با تقدیر از ایثار و فداکاری  جوانان سازمان‌های مردم نهاد گفت: انرژی، انگیزه و تعهد جوانان بسیاری از افراد را برای خدمت رسانی به مردم در فاجعه سیل پای کار آورد.

دستغیب سازمان‌های مردم نهاد را نظام پنهان ارتقاء سلامت اجتماعی دانست و گفت: این سازمان‌ها صدای مردم و حلقه اتصال اقشار مختلف جامعه با دولت است.

وی دیده‌بانی، تحقیق و شبکه سازی توسط سازمان‌های مردم نهاد را یکی از شیوه‌های تسهیل در خدمت‌رسانی به مردم دانست و با اشاره به اقدامات انجام شده توسط سمن‌های جوان در محله سعدی گفت: پایش اجتماعی که توسط این سازمان‌ها در محله سعدی انجام شده اطلاعات گرانقدری را در اختیار مسئولان حوزه‌های مختلف فرهنگی اجتماعی قرار می‌دهد، که می‌تواند کارگشای بسیاری از مشکلات باشد.

دستغیب در پایان با تاکید بر توان جوانان در سازمان‌های مردم نهاد گفت: دولت مفتخر است که با شناخت دقیق از توان جوانان مأموریت‌های ویژه اجتماعی خود را با خیالی راحت به دست آنها می‌سپارد.

انتهای پیام

[ad_2]
منبع: خبرگزاری ایسنا