رئیس بیمارستان مادر و کودک شیراز اعلام کرد که از هر یکصد نفر از متقاضیان درمان ناباروری که به این مرکز درمانی مراجعه کرده‌اند، نتیجه عمل جراحی ٣٠ مورد، موفقیت آمیز بوده است.

به گزارش خبرگزاری همسو، مسعود امینی سه‌شنبه ٢١ خرداد در نشستی خبری با اشاره به انجام جراحی‌های کم نظیر و نادر در منطقه و ایران، عنوان کرد: بیمارستان مادر و کودک شیراز تنها مرکز درمانی است که جراحی درون رحمی را انجام می‌دهد.

او با اشاره به تداوم تلاش‌های علمی در زمینه تولید سلول‌های بنیادی با هدف درمان سائیدگی مفصل زانو در این بیمارستان، گفت: این مرکز درمانی، با انجام بیش از هفت هزار عمل جراحی لاپاراسکوپی، یکی از مهمترین مراکز درمان چاقی بانوان کشور محسوب می‌شود.

امینی در عین حال هزینه‌های دریافتی این مرکز درمانی برای ارائه خدمات مختلف تخصصی و فوق تخصصی را نسبت به سایر مراکز مشابه در کشور بین ٣٠ تا ٤٠ درصد کمتر دانست و با بیان اینکه ماهیانه بیش از هشت هزار نفر به این بیمارستان مراجعه می‌کنند، گفت: درصد قابل توجهی از مراجعه کنندگان از شهرستان‌ها، استان‌های همجوار و کشورهای حاشیه خلیج فارس هستند .

رئیس بیمارستان مادر و کودک شیراز بخش زنان این بیمارستان عمومی را بسیار با اهمیت توصیف و اضافه کرد: این بیمارستان بزرگترین مرکز درمان ناباروری فارس به شمار می‌رود و بخش آی‌وی‌اف آن از سال ٨٩ آغاز به کار کرده است .

او، ورود خیرین در حوزه سلامت را همتی بزرگ از سوی نیک اندیشان دانست و گفت: دولت‌ها در هیچ کجای جهان قادر به تامین همه هزینه‌های درمانی جامعه نیستند؛ اگر مردم به کمک دولت نیایند، جامعه متضرر می‌شود.

امینی با یادآوری اینکه سوم خرداد سال ٨٨ و همزمان با عید غدیر، بیمارستان مادر و کودک شیراز راه‌اندازی شد، گفت: سال ٨٨ با ٢٠ میلیون کمک بلاعوض دانشگاه علوم پزشکی شیراز کار اجرایی این بیمارستان آغاز شد اما امروز در طول هر ماه میانگین حدود هزار عمل جراحی در آن انجام می‌شود .

امینی همچنین از برگزاری آیین نکوداشت ١٠ سال فعالیت بیمارستان مادر و کودک غدیر شیراز ٢٣ خرداد ماه در تالار حافظ خبر داد و گفت: در این مراسم از سیمین دخت مدرسی و حسن صراف که از ایرانیان مقیم کویت است به عنوان دو خیر اصلی بیمارستان تجلیل خواهد شد .

انتهای پیام


منبع: خبرگزاری ایسنا