به گزارش همسو نیوز سیدحمیدرضا کاظمی روز دوشنبه در جمع  مردم راهپیمایان ۲۲ بهمن در پل‌دختر به بخشی از دستاوردهای نظام اشاره کرد و اظهار داشت: در حوزه ورزش استخر شنای پلدختر افتتاح، عملیات اجرایی پیست تارتان آغاز و تا پایان سال جاری زمین چمن معمولان افتتاح می شود و کمک های زیادی به هیئت های ورزشی شهرستان شده است.

وی افزود: مجوز احداث ۸ زمین چمن مصنوعی در روستاهای پر جمعیت شهرستان صادر شده که عملیات اجرایی این پروژه ها در روستاهای سراب حمام و واشیان آغاز شده و مابقی برای اجرا نیاز به همکاری مردم در زمینه تهیه زمین دارد.

نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی گفت: در حوزه فرهنگی، برای نخستین بار پس از انقلاب با گرفتن مجوز مستقیم از وزیر ارشاد سینما در پلدختر تحویل مردم داده شد.

وی افزود: در حوزه بنیاد مسکن در ۱۶ روستا طرح هادی اجرا شده که در سفر اخیر تابش رئیس سازمان بنیاد مسکن کشور به پلدختر علاوه بر برنامه عادی و سهمی که شهرستان داشت، مجوز اجرای طرح ۱۰ روستای دیگر نیز صادر شد که باید  با توجه به اولویت ها منطقه مورد نظر مشخص شود.

کاظمی به پیگیری های انجام شده در رابطه با راه آهن اشاره و خاطرنشان کرد: با پیگیری های انجام شده مجوز قانونی انحراف مسیر راه آهن به جاده قدیم معمولان- پلدختر به سمت اندیمشک صادر و با تغییر طراحی آن موافقت شد و در تلاش اجرایی کردن یک قطعه از آن از سوی قرارگاه خاتم و وزارت راه در صورت متقاعد کردن آنها هستیم.

وی به تعرفه برق گرمسیری پلدختر اشاره کرد وافزود: تعرفه برق گرمسیری به عنوان مطالبه جدی مردم شهرستان بود که با پیگیری های بسیار زیاد موافقت دولت برای اجرایی شدن آن در ۳۳ روستا گرفته شد اما قانع کننده نیست و پیگیری ها برای اجرای آن در تمام شهرستان ادامه دارد و دستور معاون اول رئیس جمهور برای تسریع در رسیدگی این طرح در دولت پیگیری شد.

نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی گفت: برای تحقق خواسته ها و مطالبات قدیم و جدید مردم در حد توان پیگیری و تلاش شده و کارهای بزرگی در منطقه انجام شده و یا در حال انجام است.

وی افزود: برای نخستین بار پای صنعت به شهرستان پلدختر باز شده و در تلاش برای برداشتن گام های بعدی تا رسیدن به نتیجه هستیم.

کاظمی خاطرنشان کرد: رفع مشکلات و موانع کارخانه سیمان پلدختر سه سال است در حال پیگیری است و در نهایت سرمایه گذار متقاعد شد که اگر جواب ندهد حاضر به تغییر طرح به پروژه ای که توجیه اقتصادی داشته باشد هستیم.

وی افزود: بر اساس آخرین مشورتی که با مدیر عامل بانک ملی، معاونان و سرمایه گذار پروژه صورت گرفته، با توجه به  نظر سرمایه گذار مبنی بر این که اگر پروژه دیگری توصیه شود انجام می دهیم تولید کاغذ از سنگ آهک هیدراته را به جای کارخانه سیمان پذیرفته است.

نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی گفت: سرمایه گذار در حال  آماده کردن طرح تولید کاغذ از سنگ آهک هیدراته و بانک ملی به عنوان بانک عامل پذیرفت تا کار را دنبال کند.

وی افزود: تلاش شد در زمینه های مختلف رشد متوازنی در شهرستان شکل گیرد و در حوزه های فرهنگی، ورزش، صنعت، کشاورزی و زیرساخت ها آنچه در توان بود به کار بسته شد و اقدام های موثری در شرایط سخت اقتصادی در شهرستان،  کشور و منطقه محقق خواهد شد.

کاظمی خاطرنشان کرد: در این شرایط سخت اقتصادی با تلاش های و پیگیری های انجام شده ایستگاه های پمپاژ دشت های واشیان، جایدر، چم مهر، رنگین بان، جلگه و آمیران کوشکی فعال شده است.


منبع: خبرگزاری مهر