به گزارش همسو نیوز محمد پاکپور صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به اینکه گل و لای زیادی در رودخانه گرگانرود سرازیر شده است توانستیم با استفاده از بیل‌های مکانیکی دهنه گرگان رود را باز کنیم و با لایروبی انجام شده تخلیه آب شدت می یابد.

وی افزود: برای تخلیه سیلاب در چند نقطه از محور خواجه‌نفس و بندرترکمن استان گلستان شکاف ایجاد شد که از روز گذشته تلاش می‌کنیم که این جاده باز شود اما تعداد بریدگی‌ها زیاد است و هفت نقطه دیگر وصل نشده است و تردد اتومبیل‌ها در این مسیر با مشکل مواجه شده است.

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران تصریح کرد: شب گذشته نیز تیپ مهندسی ۴۵ جوادالائمه چند نقطه از ریل را شکافتند تا تخلیه آب صورت بگیرد زیرا تا آب تخلیه نشود نمی‌توانیم اقدامات بعدی را انجام دهیم و مشکل اصلی ما تجمع آب است که باید مرتفع شود.

پاکپور با بیان اینکه کمک‌رسانی به مردم سیل‌زده گلستان از طریق قایق صانجام می شود، خاطرنشان کرد: تجمع آب در شهرستان آق‌قلا سبب شد تا در توزیع اقلام ضروری برخی از مردم سیل‌زده این شهرستان دچار مشکل شویم و درصورتی که تخلیه آب در این شهر انجام شود مشکل توزیع اقلام ضروری مردم نیز مرتفع می شود.

منبع: خبرگزاری مهر
[ad_2]