دومین نمایشگاه بین المللی خرما و صنایع وابسته از بیست و سوم مهر در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی استان فارس در شیراز آغاز به کار خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری همسو، مجری دومین نمایشگاه بین‌المللی خرما چهارشنبه ۱۷ مهر در جمع خبرنگاران گفت: این نمایشگاه با هدف معرفی انواع محصول خرما و صنایع وابسته به آن و ظرفیت‌های فارس و کشور در این زمینه برگزار می‌شود.

جواد مرادپور با بیان اینکه آشنایی با آخرین دست آوردهای صنعتی در حوزه فرآوری و بسته بندی خرما و ارتباط بیشتر و بهتر فعالان این حوزه از دیگر اهداف برپایی این نمایشگاه است، گفت: در این نمایشگاه شرکت‌ها و موسسه‌های فعال در زمینه تولید، فرآوری، عرضه و صادرات خرما حضور خواهند داشت.

او خاطرنشان کرد: رونق تولید، حمایت از فعالان داخلی به ویژه تولید کننذگان محصولات مختلف از خرما و صنایع مرتبط مهمترین رویکرد برگزاری این نمایشگاه است.

مرادپور با بیان اینکه ۸۵ شرکت کننده در این نمایشگاه حضور خواهند داشت، گفت: ۶ هزار متر مربع فضای نمایشگاهی به دومین نمایشگاه خرما و صنایع وابسته اختصاص یافته و شرکت کنندگان در ۲۲۰ غرفه به عرضه توانمندیها، دست آوردها و محصولات خود خواهند پرداخت.

وی با اشاره به حضور هیئت‌های تجاری از کشورهای پاکستان، هند، عمان، روسیه، قزاقستان، ترکمنستان و تونس در این نمایشگاه، گفت: رایزنان و دبیران میزهای اقتصادی کشورهای پاکستان، اندونزی و روسیه نیز از این نمایشگاه بهره مند خواهند شد.

مرادپور یادآور شد که در حاشیه این نمایشگاه و با همکاری سازمان جهادکشاورزی، نشست‌های علمی و آموزشی در محل اتاق بازرگانی استان فارس در شیراز در زمینه باغبانی، صادرات، مدیریت محصول، فرآوری، توسعه اقتصادی و …. برگزار می‌شود.

به گفته مجری نمایشگاه خرما و صنایع وابسته خاطرنشان کرد که در این نمایشگاه، شرکت کنندگانی از استان‌های فارس، بوشهر، خوزستان، هرمزگان، کرمان، تهران، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، خراسان رضوی، اصفهان، سیستان و بلوچستان و یزد حضور خواهند داشت.

مرادپور گفت: همزمان با برپایی این نمایشگاه کتابی با عنوان ” از سیر تا پیاز خرما” تالیف دکتر رحمت‌الله حیدرپور نیز رونمایی می‌شود.

انتهای پیام


منبع: خبرگزاری ایسنا