رئیس سازمان دانش‌آموزی فارس از راه‌اندازی سینما دانش‌آموز به عنوان یکی از طرح‌های ویژه غنی سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان برای تابستان امسال در استان فارس خبر داد و یادآور شد که این اقدام در شیراز انجام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری همسو به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، محسن کلاری گفت: بیش از ۱۰۰ فیلم کودک و نوجوان ایرانی و خارجی با محتوای تربیتی برای دانش‌آموزان شیرازی مهیا شده است که می‌توانند این فیلم‌ها را با اولیای خود تماشا کنند.

رئیس سازمان دانش‌آموزی فارس با تاکید بر لزوم رفع دغدغه خانواده‌ها درباره فیلم‌هایی که متناسب با سن دانش‌آموزان و فرهنگ ایرانی -اسلامی نیست، گفت: سازمان دانش‌آموزی فارس با همکاری بخش خصوصی و در راستای تربیت اجتماعی اقدام به راه‌اندازی سینمادانش‌آموز کرده است .

وی افزود: سینماست قابلیت و ظرفیت آموزش و تربیت را دارد از این رو باتوجه به رسالت سازمان دانش‌آموزی در زمینه تربیت اجتماعی دانش‌آموزان و با کمک بخش خصوصی بیش از ۱۰۰ فیلم کودک و نوجوان از دنیای سینما برای این طرح انتخاب شده است .

وی ادامه داد: فیلم‌ها با محتوای تربیتی انتخاب شده و دانش‌آموزان با دیدن این فیلم‌ها اعتماد به نفس، تاب‌آوری، نظم فردی و اجتماعی، قدرت نه گفتن، دوست‌یابی، هوش اجتماعی را که از منش‌های تشکل پیشتازان سازمان دانش‌آموزی است، فرا می‌گیرند .

رئیس سازمان دانش‌آموزی فارس، زمان شروع اکران فیلم‌ها را از ۱۵ تیرماه اعلام کرد و افزود: نکته‌قابل توجه در این طرح همکاری اداره مشاوره اداره کل آموزش و پرورش فارس است که پس از اکران هر فیلم، دو مشاور به منظور افزایش اثرگذاری فیلم بر مخاطبان با حضور در سالن به نقد و بررسی اهداف و پیام فیلم می‌پردازند .

او گفت: با هماهنگی صورت گرفته با ادارات آموزش و پرورش نواحی چهارگانه شیراز، در هر ناحیه یک سالن نمایش در نظر گرفته شده است که دانش‌آموزان می‌توانند با هماهنگی سازمان دانش‌آموزی هر ناحیه اقدام به تهیه بلیت فیلم‌ها کنند .

کلاری افزود: سینما دانش‌آموز و راه‌اندازی آن شروعی جدید برای ورود به مباحث آموزشی از طریق فیلم و هنر هفتم است و سازمان دانش‌آموزی فارس طرح‌ها و ایده‌های جذاب‌تری برای تکمیل این طرح دارد که در آینده‌ای نزدیک به اجرا خواهد گذاشت.

انتهای پیام


منبع: خبرگزاری ایسنا