به گزارش همسو نیوز علی قهرمان طالع ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه عزم جدی برای مقابله با هر گونه نشر اکاذیب وجود دارد، تصریح کرد: رقم خوردن امنیت مضاعف در فضای مجاری مستلزم شناخت از قوانین و آگاه سازی کاربران بوده تا در این راستا کمترین میزان تخلف و سو استفاده‌ها را شاهد باشیم.

وی با اشاره به تلاش شبانه روزی پلیس برای برقراری امنیت و آرامش در در تمامی بخش‌های جامعه، افزود: بررسی آخرین آمار از قرارگیری اردبیل در میان امن‌ترین استان‌های کشور در حوزه جرایم سایبری خبر می‌دهد.

رئیس پلیس فتای استان اردبیل یادآور شد: یکی از وظایف و اولویت بندی‌های پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا در کنار آموزش و فراهم آوردن امنیت در حوزه مجازی ایجاد فرصت سازی از این بستر است و در این خصوص برنامه‌های آموزشی و فرهنگی در بین اقشار مختلف مردم در مناطق و نواحی متعدد استان اجرایی می‌شود.

قهرمان طالع از افزایش کشفیات پلیس فتا نیز خبر داد و یادآور شد: در شهر اردبیل طی ۱۱ ماه ابتدایی سال جاری نسبت به سال گذشته ۲۶ درصد رشد جرایم را شاهد بودیم.

به گفته وی کلاهبرداری‌های رایانه‌ای با رشد ۹۸ درصدی مواجه بوده و در بخش کشفیات این بخش نیز با ۱۲۴ درصد افزایش مواجه شدیم.

رئیس پلیس فتای استان اردبیل از افزایش کشفیات ۳۷۵ درصدی برداشت اینترنتی غیرمجاز پول از حساب کاربران خبر داد و افزود: در کشفیات جرم شناسی و مقابله با این موضوع نیز با ۵۳ درصد رشد مواجه بودیم.

[ad_2]
منبع: خبرگزاری مهر