انوشیروان محسنی بند پی ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران حاضر در استانداری تهران دز خصوص بروز حوادث طبیعی مثل زلزله و سیل و نقاط آسیب پذیر در تهران اظهار داشت: یکی از نقاط آسیب‌پذیر در تهران، وجود روددره‌های کن، فرحزاد، دربند و گلابدره در شمال پایتخت است.

محسنی بندپی افزود: بر اساس بررسی‌های تخصصی و کارشناسی صورت گرفته، ۳۵ نقطه آسیب در تهران شناسایی شده که در نظر داریم تا با کمک شهرداری تهران نسبت به رسیدگی به وضعیت این نقاط اقدام کنیم.

وی در ادامه با اشاره به ۲ عامل، لایروبی بهنگام و جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم رودخانه‌ها گفت: این موارد جز موارد پیشگیرانه است که باید نسبت به آن توجه و اهتمام لازم را داشته باشیم.

استاندار تهران بیان داشت: در صورت بارش رگبار در عرض ۱۰ دقیقه به صورت مداوم در بالادست تهران، شاهد سیلاب در منطقه خواهیم بود لذا باید برای تقویت آبخیزداری در بالادست رودخانه‌ها اقدام کنیم.

محسنی بند پی با اشاره به دستور رئیس‌جمهور جهت پیشگیری از بروز سیلاب گفت: بنا بر این دستور دانشگاه تهران در نظر دارد تا در راستای پیشگیری از بروز و تبعات بعدی سیلاب در کشور، برنامه مطالعاتی داشته و خروجی آن را برای بهره‌برداری دستگاه‌ها ارائه کند.

استاندار تهران بیان داشت: تمام تلاش ما این خواهد بود که با تقویت آبخیزداری در شمال تهران و همچنین رسیدگی به وضعیت ۳۵ نقطه شناسایی شده آسیب‌پذیر، به صورت عملیاتی و کارشناسی به مسائل ورود کنیم تا در صورت بارش نزولات جوی، مردم نگرانی از بابت تبعات احتمالی در پایتخت و استان نداشته باشند.

[ad_2]
منبع: خبرگزاری مهر