به گزارش همسو نیوز ارسلان زارعی ظهر چهارشنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل جدید شیلات گیلان در اداره کل شیلات استان در بندرانزلی برگزار شد با اشاره به اینکه مهمترین آرمان انقلاب اسلامی ایران استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است، اظهار کرد: در نخستین روزهای پس از پیروزی انقلاب، استقلال سیاسی محقق اما برای تحقق استقلال اقتصادی با وجود همه تلاش‌های صورت گرفته در ۴ دهه گذشته همچنان نیازمند تلاش مضاعف برای دستیابی به خودکفایی هستیم.

وی منشور گام دوم رهبری معظم انقلاب را استراتژی ارزشمندی برای تحقق این خواسته ملت بزرگ ایران دانست و افزود: رونق تولید به عنوان شعار امسال که از سوی رهبری عنوان شد در راستای تحقق گام دوم انقلاب اسلامی بوده و یکی از اساسی‌ترین مؤلفه‌های تأثیرگذار در خودکفایی و استقلال اقتصادی است.

زارع با بیان اینکه تولیدکنندگان مهمترین پایه‌های خودکفایی و تحقق استقلال اقتصادی و آرمان‌های انقلاب اسلامی است، گفت: تولیدکنندگان و سرمایه گذاران بخش خصوصی با حمایت دولت و سازمان‌های دولتی در بخش‌های مختلف از جمله کشاورزی و شیلات با برنامه ریزی، حمایت و پشتیبانی‌های لازم می‌تواند نوید بخش توسعه این بخش در ابعاد مختلف و ایجاد افزایش ظرفیت اشتغال باشند.

وی ادامه داد: در راستای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب از سوی رهبر معظم انقلاب باید با بومی سازی و استفاده از ظرفیت‌های کشاورزی و شیلات در این مسیر گام برداریم.

زارع با بیان اینکه گیلان از مهمترین مراکز آبزی پروری و تولید ماهی در کشور است، گفت: این استان دارای ظرفیت‌های متعددی است که با برنامه ریزی مناسب و با استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی و حمایت‌های دولت به نحو مقتضی از این مواهب ارزشمند الهی استفاده کرد.

در پایان ضمن تشکر از زحمات اسحاق شعبانی مدیرکل سابق شیلات گیلان، صمد درویشی به عنوان مدیرکل جدید این سازمان منصوب شد.

[ad_2]
منبع: خبرگزاری مهر