معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از راه‌اندازی سامانه شفافیت بهزیستی در کشور خبر داد و گفت: در سامانه shafaf.behzisti.ir تمام قراردادها و موافقت‌نامه‌های سازمان بهزیستی  قابل مشاهده است و مددجویان می‌توانند خدماتی که از سال ۹۱ دریافت کرده‌اند را ببینند.

به گزارش خبرگزاری همسو، وحید قبادی دانا سه‌شنبه ۱۶ مهر در آیین تکریم و معارفه مدیران کل بهزیستی فارس با اشاره به طراحی و تدوین تاریخ شفاهی مدیریتی سازمان بهزیستی کشور، گفت: این مهم توسط پژوهشگران و با مشارکت تمام روسای این سازمان در طول عمر ۳۹ ساله خود، در حال نگارش است.

وی همچنین با بیان اینکه مایل هستیم بهزیستی تبدیل به اتاقی شیشه‌ای شود و تمام مردم بر فعالیت‌های ما نظارت داشته باشند، افزود: درصددیم تا همه افراد بتوانند در سراسر کشور مسائل و مشکلاتی که می‌بینند را به ما گزارش دهند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به ابلاغ بخشنامه اجرایی منع پذیرش و یا قبول منافع متعارض در بهزیستی، گفت: ان بخشنامه به این معناست که تمام مدیران این سازمان اگر بخواهند فعالیتی غیر از جایگاه مدیریتی خود داشته باشند باید بین فعالیت در بهزیستی و شغل دوم،  یکی را انتخاب کنند.

قبادی دانا از دیگر اقدامات سازمان بهزیستی در راستای دولت الکترونیک را مشخص شدن تعداد افرادی که در مراکز سالمندان و نگه‌داری از معلولان جسمی حرکتی نگهداری می‌شوند، عنوان کرد و افزود: با استقرار دولت الکترونیک متوجه شدیم که ۴۷ هزار نفر در مراکز ما نگه‌داری می‌شوند و تاکنون یارانه ۳۹ هزار تن از این افراد پرداخت می‌شد که پیگیر هستیم تا یارانه باقی افراد نیز برقرار شود. 

او اضافه کرد: مستمری سالمندان و معلولانی که در مراکز زیر نظر بهزیستی نگه‌داری می‌شوند  از ۶۴۰ هزار تومان در ماه در بهمن گذشته به ۷۷۰ هزار تومان افزایش پیدا کرده است که در تلاش هستیم این مبلغ را به ۹۲۰ هزار تومان افزایش دهیم که این مبلغ به کارت مسئول موسسات مربوط واریز می‌شود.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد: تاکنون ۱۷۸ هزار خانواده با سرپرست معلول،تنها مستمری یک نفر معلول را دریافت می‌کردند، که از دو ماه گذشته به اندازه تعداد اعضای خانوار، مستمری پرداخت می‌شود.

قبادی دانا همچنین از کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان معلول دانشگاه‌های دولتی خبر داد و گفت: از ترم تحصیلی مهرماه جاری، دانشجویان معلول دانشگاه‌های دولتی نیز کمک هزینه تحصیلی دریافت می‌کنند.

او عنوان کرد: ۳۲ هزار و ۵۰۰ نفر از معلولانی که دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی هستند، تمام هزینه‌های تحصیلی  تا دوره کارشناسی ارشد و در دوره دکترا مبلغ ۴ میلیون تومان کمک هزینه، دریافت می‌کنند همچنین به دانشجویان معلول در دانشگاه‌های علمی‌کاربردی و پیام‌نور، ۶۰ درصد هزینه‌های تحصیلی پرداخت می‌شود.

به گزارش خبرگزاری همسو، در این مراسم ضمن قدرانی از زحمات سید مرتضی موسوی، محمدصادق کشفی‌نژاد به عنوان مدیرکل جدید بهزیستی فارس معرفی شد.

انتهای پیام 


منبع: خبرگزاری ایسنا