به گزارش همسو نیوز محمد مهدی شهریاری ظهر یکشنبه در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران آذربایجان غربی در پی هشدار هواشناسی نسبت به تشدید بارش‌ها در هفته جاری اظهار داشت: متأسفانه در برخی رودخانه‌ها، تعرضات گسترده‌ای به بستر و حریم رودخانه انجام گرفته که با تشکیل ستادی متشکل از مقامات قضائی استان، موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه هم اکنون استان از آمادگی کامل برای مقابله با بروز سیل و سیلاب را دارد عنوان کرد: اقدامات و تمهیدات لازم برای مقابله با حوادث احتمالی ناشی از بارندگی در استان پیش بینی شده است.

استاندار آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: تمامی مسیل ها و نقاط بحرانی در معرض سیل در استان شناسایی و اقدامات پیشگیرانه و حفاظتی در این نقاط توسط فرمانداران و دستگاه‌های ذیربط انجام گرفته است.

شهریاری با تاکید بر مدیریت صحیح بارش‌ها به خصوص در زمینه احیای دریاچه ارومیه افزود: خداوند متعال را بابت نعمت بارندگی‌ها شکرگذاریم و امیدواریم با مدیریت درست از این نعمت‌ها بهره لازم را بویژه در بحث احیای دریاچه ارومیه ببریم.

استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه در استان برای تأمین مالی برنامه‌های اورژانسی مشکلی نداریم گفت: لایروبی ۱۴۰ کیلومتر از رودخانه‌های حوزه آبریز دریاچه و ۳۵ کیلومتر خارج از حوزه آبریز جزو اولویت‌های استان در سال جاری است.

شهریاری در خصوص توسعه زیرساخت‌های هواشناسی در آذربایجان غربی تاکید کرد: از اداره کل هواشناسی استان خواست طرح مطالعاتی را در این خصوص تهیه کند.

وی در ادامه به موضوع اصلاح میانگذر دریاچه ارومیه نیز اشاره کرد و گفت: ایجاد پل‌های آب گذر برای چرخش بهتر آب دریاچه ارومیه می‌تواند در احیای دریاچه مؤثر باشد که اجرایی شدن این طرح را از طریق معاون اول رئیس جمهور پیگیری خواهیم کرد.


منبع: خبرگزاری مهر