به گزارش همسو نیوز،مجید صالحی فیروز آبادی مدیر روابط عمومی شهرداری این منطقه با اعلام خبر فوق اظهار داشت: به مناسبت چهلمین روز از درگذشت استاد جمشید مشایخی مراسم بزرگداشت این هنرمند گرانقدر با مشار کت خانه سینما و شهرداری تهران ، منطقه یک و کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر ،در موزه سینما در باغ فردوس برگزار می شود.

 

وی گفت: به همین مناسبت سردیس ایشان نیز که به قلم استاد حسن زاده در ابعاد ۷۰ سانتی متر بر روی پایه ای در ابعاد ۵۰ در ۵۰ از جنس سنگ سفید آماده شده است در نزدیکی محل زندگیشان در منطقه یک نصب و رونمایی می شود.

 

صالحی نامگذاری رسمی خیابان” ج “به استاد جمشید مشایخی را از دیگر برنامه های اجرایی در این روز دانست و گفت : با مشارکت شورای اسلامی شهر تهران، کمیته نامگذاری شهرداری تهر ان ، منطقه یک و زیباسازی شهر تهران با حضور مسئولان شهری و سینمایی تابلوی نام این استاد گرانقدر بر خیابان” ج ” نصب می شود.

مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه یک با اشاره به اینکه استاد جمشید مشایخی از بزرگان عرصه هنر و سینما بود که در مدت فعالیت هنری خود در حدود ۲۰۰ فیلم سینمایی و سریال تلویزیونی ایفای نقش کرد و در ۱۳ فروردین ۹۸ دارفانی را وداع گفت خاطر نشان ساخت: نصب یادبود این عزیزان در معابر علاوه بر زیباسازی و توسعه فرهنگی شهر برای نسل آتی بعنوان شناسنامه هنری کشور و شهرمان تهران باقی خواهد ماند.

  • نویسنده : حسین رشیدی
  • منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه یک تهران