به گزارش همسو نیوز آیت الله سیدحسن عاملی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه اردبیل گفت: در خصوص کمک به سیل زدگان، اول تشکر ما از ملت است. کمک‌های مالی ملت ما که به کمیته امداد و هلال احمر داده‌اند، فوق العاده است.

وی ادامه داد: در وهله دوم تشکر ما از نیروهای مسلح، ارتش بویژه نیروی دریایی و هوانیروز و از سپاه معظم است. سپاه، سنگ تمام گذاشت. بسیجی‌ها در این بحران، شاهکار کردند. نیروی انتظامی در حفظ امنیت، امتحان بسیار خوبی داد. هلال احمر با امکانات و داوطلبان مردمی، نقش خوبی ایفا کرد. کمیته امداد ثابت کرد کمیته امداد است. صدا وسیما در اطلاع رسانی و آماده سازی زمینه مساعدت مردمی بسیار خوب عمل کرد. حضور وزرا در مناطق سیل زده ارزشمند بود.

نماینده ولی فقیه در استان بیان داشت: سپاه، آشپزخانه سیار و بیمارستان سیار زد. همچنین ارتش هم آشپزخانه سیار آورد و هم بیمارستان سیار احداث کرد. بسیجی‌ها حتی گل و لای خانه‌ها را تخلیه کردند. بیش از ۱۳۰۰ گروه جهادی بسیج وارد کمک رسانی شدند. ارتش هواپیماها و بالگردها و سامانه فوق سنگین لایروبی خود و حتی تکاوران و غواصان خود را هم پای کار آورد.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری، هزاران بسته لوازم خانگی را اهدا کردند. لباس گرم، پتو، کنسرو و انواع خوراکی از کل کشور، سرازیر شد.

عاملی تصریح کرد: به طور قاطع باید گفت که در هیچ کشوری مساعدت مردمی در حوادث، مثل ایران نیست. ملت ایران، فوق العاده عاطفی است و احساس مسئولیت و تعهد در ملت ایران در برابر انسان‌های گرفتار، فوق العاده است.

وی افزود: کالیفرنیا ماه‌ها در آتش سوخت. هزاران نفر در محاصره بودند اما یک آمریکایی هم به کمک دولت نرفت. فرهنگ آنها، عواطف را از اساس کشته است.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری در عین حال با اشاره به بهره برداری دشمن از این حوادث ناگوار یادآور شد: کار دشمن و رسانه‌های آنها هم در این حادثه بسیار عجیب و آموزنده بود. در حوادث مشابه در دنیا یک یا دو خبر به آنتن‌ها می‌رود و به مدت یک یا دو روز از آن صحبت می‌شود ولی در خصوص ایران، تفاوت کاملاً اساسی بود.

وی اضافه کرد: ۲۹۰ کانال هوایی معاند با هزاران سایت و کانال اجتماعی، حملات عظیمی داشتند. حتی پمپئو شخصاً وارد معرکه شد. تمرکز آنها هم علاوه بر ناکارآمد نشان دادن دولت، تخریب فوق العاده نهادهای انقلابی، مخصوصاً سپاه بود. دروغ، کذب، شایعه، ایجاد شبهه و آمارسازی، و ایجاد هراس از امور پیش پا افتاده آنها بود.

عاملی تاکید کرد: به عنوان نمونه آنها می‌گفتند علت حادثه آق قلعه، احداث راه آهن بود در حالی که سپاه سریعاً از چند نقطه راه آهن را منفجر کرد اما آب متوقف بود. یعنی راه آهن تأثیری در ماجرا نداشته است. ورودی آب از بالادست به گلستان، ۵۷۰ متر مکعب بر ثانیه بود در حالی که ظرفیت گرگان رود از قدیم الایام کمتر از این حجم است.

وی متذکر شد: در استان خوزستان در عرض دو روز سه میلیارد متر مکعب آب وارد این استان شد که یک پدیده کاملاً استثنایی است. رسانه‌های دشمن برای زنان و کودکان چنان اشک تمساح می‌ریختند که اگر کسی از ماهیت آنها خبر نداشت، آنها را انسان دوستان بزرگ تاریخ بشریت می‌دانست.

امام جمعه اردبیل افزود: ما از آنها می‌پرسیم همان کشوری که کانال شما از آنجا پخش می‌شود، هزاران کودک را در یمن، فلسطین، عراق و سوریه کشته است چرا تا حال حتی یک برنامه در آن خصوص درست نکرده‌اید، پس اشک شما، اشک برای کودکان نیست بلکه اشک حقه بازی است. چه کسی نمی‌داند که ناله پمپئو برای کودکان نیست، او داروی کودکان ایرانی را تحریم کرده و حالا برای کودکان سیل زده اشک تمساح می‌ریزد.

وی ادامه داد: خدا را شکر که ملت ما شما را خوب شناخته است. ماهیت خودتان را نمی‌توانید مخفی کنید. هنر انقلاب اسلامی این است که در این چهل سال توانسته بارها و بارها ماهیت عفن و پلید و پلشت نظام لیبرال دموکراسی حاکم بر غرب را بیرون بریزد.

عاملی با بیان اینکه حساب هلال احمر را در دنیا تا حال هیچ دولتی مسدود نکرده جز آمریکا، تصریح کرد: اگر شما آژانس‌های خبری خیر خواه ملت ما هستید و اگر حریت دارید، یک کلمه در آن خصوص هم بنویسید.

وی اضافه کرد: تفاوت را ببینید که در آتش سوزی کالیفرنیا، ایران پیشنهاد داد که به کمک دولت آمریکا بیاید ولی در حادثه سیل ایران، آمریکا نه تنها برای انسان‌های گرفتار کمک نکرد بلکه مساعدت ایرانی‌های خارج از کشور به خانواده‌های مصیبت زده را ممنوع کرد.

[ad_2]
منبع: خبرگزاری مهر