به گزارش همسو نیوز سیاوش شهریور پیش از ظهر چهارشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان شمیرانات، که با حضور محسن هاشمی، رییس شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش در محل فرمانداری شمیرانات برگزار شد، طی سخنانی بر تسریع انتقال ساختمان اداره ارشاد شمیرانات از منطقه ۲۲ به حوزه شهرستان گفت: قرارگیری ادارات شمیرانات در داخل خود شهرستان مقدمه خدمات رسانی بیشتر را فراهم می کند.

وی در ادامه مشکلات ترافیکی شمال تهران را مورد اشاره قرار داد و گفت: باید تمهیدات جدی در خصوص حمل و نقل عمومی اندیشیده شود، چرا که منطقه یک تهران مهاجرپذیر و گردشگرپذیر است و شرایط ترافیکی موجود اهالی را آزار می دهد.

نماینده عالی دولت در شمیرانات احداث زیرگذر از میدان قدس تا میدان تجریش را از راه حل های مناسب برای کاهش ترافیک این قسمت از شمیرانات دانست و گفت: باید برای حل مشکل ترافیکی این منطقه راه حل اساسی اندیشیده شود و این امر نیازمند تعامل تمامی مسئولان است.

وی از اعطاء مجوزهای بی مقیاس برج سازی در شمال تهران انتقاد کرد و خواستار توقف آن شد و افزود: اینگونه برج سازی صدای اعتراض شهروندان را درآورده است و در این شرایط اگر حادثه‌ای رخ دهد امکان خدمت‌رسانی مناسب نخوهد بود.

شهریور سرانه های بهداشتی منطقه یک تهران را پایین توصیف کرد و گفت: بیشتر مدارسمان فرسوده است و اگر سازه های خصوصی را نادیده بگیریم شرایطمان از سرپل ذهاب هم بدتر است، گلابدره، درکه، فرحزاد و برخی از مناطق ما واقعاً وضعیت فرسوده‌ای دارند و نیازمند بازسازی هستند، این محله ها نسبت به محله های جنوبی و مرکزی شهر شرایط بهتری ندارند و انتظار تسریع در بهبود وضعیت داریم.

منبع: خبرگزاری مهر
[ad_2]