به گزارش خبرگزاری همسونیوز سید آرش حسینی میلانی صبح امروز در دویست و چهل و یکمین جلسه شورای شهر گفت: درگذشت خسرو آواز ایران، استاد محمدرضا شجریان را به خانواده ایشان و ملت ایران تسلیت گفته و بابت عدم حضورم در مراسم ایشان عذرخواهی می‌کنم.

وی با اشاره به جشنواره عکس درختان کهن تهران اظهار داشت: از آقای مسجدجامعی، شورایاران محلات تهران و سازمان بوستان‌ها به منظور برپایی جشنواره درختان کهن تشکر می‌کنم. در آن نمایشگاه ۷۰ عکس از درختان کهن تهران به نمایش گذاشته و مقرر شد پلاک‌هایی برای درختان با عمر بیش از ۱۰۰ سال در محلات نصب شود. همچنین گرامی‌داشت درختان تهران از جمله برنامه‌های ثابت هفته تهران تبدیل شده است.

رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران در تذکری درباره لزوم ارزیابی زیست محیطی خط ۱۰ مترو تهران تصریح کرد: جریان آب ناشی از بارش‌های کوهستانی و ذوب برف برای تغذیه آبخوان دشت تهران، به ناچار باید از سازند آبرفتی شمیرانات و کن عبور کند. این سازند آبرفتی در محدوده شمیرانات از ضخامت کمی برخوردار است.

حسینی میلانی با اشاره به ساخت‌وسازها خاطرنشان کرد: ساخت‌وسازهایی که باعث انسدادهای زیرسطحی در امتداد شرقی – غربی پهنه شمیرانات و کن شود، می‌تواند موجب اختلال در رژیم تغذیه آبخوان تهران و افزایش تصاعدی کسری آبخوان شود.

وی ادامه داد: به شهرداری تهران تذکر می‌دهم در اسرع وقت اقدام لازم جهت مطالعات ارزیابی محیط زیستی خط ۱۰ مترو را در دستورکار قرار داده تا در چارچوب نظام ارزیابی پروژه‌های عمرانی، اثرات منفی طرح بر محیط زیست شفاف شود و راهکارهای لازم جهت کاهش و مدیریت اثرات منفی طراحی و اجرا شود.

منبع:خبرگزاری:مهر

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری