به گزارش خبرگزاری همسونیوز الهام فخاری عضو شورای شهر تهران پس از استماع گزارشی در ارتباط با حادثه آتش سوزی در کلینیک سینا ضمن تسلیت درگذشت تعدادی از شهروندان از خدمات آتش نشان، اورژانس و جوان دست فروشی که به شهروندان گرفتار در آتش کمک کرده بود، تشکر کرد و گفت: فاجعه‌ای در تهران رخ داد که اگر در ساعت اداری رخ می‌داد بیش از ۱۰۰ کشته بر جا می‌گذاشت.

رئیس شورای اسلامی استان تهران افزود: مدیر بازرسی اداره کل کار، رفاه و امور اجتماعی در مورد علت این حادثه از لزوم آموزش کار آموز و کارفرما سخن به میان آورده، سوال این است آیا علت این حادثه کمبودهای آموزشی و مدارک تحصیلی و عدم دسترسی به آموزش بوده است؟ پس مدارک تحصیلی که کاربردی نیست چه فایده‌ای دارد؟

موقعیت و کارکرد ساختمان این کلینیک نشان می‌دهد فقر و کاستی منابع مالی و غیر مالی در وقوع این حادثه دخالتی نداشته و در این حادثه مشخص شد که بخش برخوردار جامعه قانون گریز است و چراغ قرمزهای مرتبط با قانون را رد می‌کند. با اتکا به توصیه نمی‌توان اجرای قانون را ضمانت کرد. آموزش لازم است اما ضمانت اجرای قانون و نظارت بر چگونگی اجرای قوانین مسئله دیگری است. از این رو ایجاد ضوابط در مسائل مربوط به ایمنی اقدامی همکاری مشترک می‌طلبد.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی شورای شهر با اشاره به ارسال رونوشت تذکرات در این ارتباط به ۷ دستگاه گفت: مدیر بازرسی اعلام کرده هیچ رونوشتی مربوط به اخطار در مورد این ساختمان را رؤیت نکرده است، این ناهماهنگی‌ها به چه معنی است؟ ساختارهای بروکراتیکی که به کشور تحمیل می‌شود چه کارایی دارد؟ اگر نقصی در فرآیند دسترسی به اتوماسیون اداری وجود دارد باید برطرف گردد.

فخاری با اشاره به طرف قرارداد بودن مجموعه درمانی سینا با برخی سازمان‌ها گفت: تضمین گردش مالی این مجموعه توسط همین سازمان‌ها صورت می‌گیرد و آنان خانواده‌های خود را برای امور پزشکی و درمانی به این مجموعه معرفی می‌کنند. سوال این است که برای عقد قرارداد در مسائل درمانی و آموزشی که مربوط به حقوق عامه است، ایمنی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد یا صرفاً مسائل مالی در نظر گرفته می‌شود؟

عضو شورای شهر تهران در پایان اظهار داشت:آقای شهردار به قدیمی بودن قانون تأسیس مطلب اشاره کردند اما مطب با مرکز جراحی متفاوت است. امروز باید از این حادثه درس گرفت و ایمنی،Hsc، سلامت،برنامه ریزی واحدهای سازمانی بی اهمیت نیستند لذا در پی حذف و کم خاصیت کردن این واحدها در شهرداری نباشیم.

منبع:خبرگزاری:مهر

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری