به گزارش خبرنگار همسو نیوز محمد خواجوی، گلوگاه شرقی ترین شهر استان مازندران و هم مرز با استان های گلستان و سمنان است.هوایی پاک و بکر، همجواری با جنگل و دارا بودن چشمه سارهای مختلف، از این شهرستان به عنوان یکی از مقاصد گردشگری در استان مازندران ساخته است.

وجود جاذبه‌های گردشگری، تاریخی، تفریحی و توریستی فراوان در  استان مازندران مخصوصا شهرستان گلوگاه، در طول سال و به ویژه در تعطیلات نوروز، باعث ورود مسافران و گردشگران زیادی از نقاط مختلف کشور به این استان و شهرستان شده است.

هلال احمر ارگانی است که همواره در حال خدمت به همنوعان در صحنه‌ها و عرصه‌های مختلف است، چراکه جمعیت هلال احمر حلقه اتصالی است میان مردم و تمامی آنانی که عشق خدمت به مردم را در دل می‌پرورانند.

طرح ملی خدمات نوروزی  سال۹۸در ورودی شرقی استان مازندران و شهرستان گلوگاه واقع شده است و دروازه‌ای است برای ورود به استان سرسبز مازندران، به ارائه خدمات داوطلبانه ترافیکی و راهنمایی هموطنان جهت تلاش همگانی برای بهبود رفتار‌های ترافیکی و کاهش تلفات جاده‌ای می‌پردازد.

در سال‌های گذشته طرحی ملی نوروزی به عنوان طرح ایمنی و سلامت جوانان و طرح امداد و نجات بود و امسال این طرح به صورت منسجم به اسم طرح ملی خدمات نوروزی هلال احمر در سال ۹۸ نام گذاری شده است.

در طرح امسال مسافران میثاق‌نامه کمپین بهرفت(بهبود رفتار ترافیکی) را نیز جهت رعایت نمودن تمام قوانین ترافیکی امضاء می کنند.

در این طرح جوانان و امدادگران ضمن راهنمایی مسافران نوروزی و در صورت نیاز گرفتن تست فشار خون و تست قند خون از مسافران در حال سفر و گردش خدمت رسانی می‌کنند.

جوانان با اهدای یک شاخه بادکنک به کودکان مسافرین نوروزی خیر مقدم می‌گویند و از آن‌ها با بسته‌های فرهنگی موجود در کمپ طرح ملی خدمات نوروزی پذیرایی و سفر خوشی را برایشان آرزو می‌کنند.

فضای دوستدار کودک طرح نوروزی مرکز امور جوانان هلال احمرشهرستان گلوگاه با استقبال بسیار خوب کودکان مسافرین نوروزی همراه شده است وجمع زیادی ازاین کودکان باحضور در کمپین طرح ملی خدمات نوروزی این شهرستان، نقاشی باموضوع ایمنی و بهبود رفتارهای ترافیکی راکشیدند و یا تخم مرغ‌های سفالی را رنگ آمیزی کردند.

این طرح با حضور روزانه اعضای جوانان، پرسنل، امدادگران و داوطلبان آموزش دیده جمعیت هلال احمر شهرستان فعالیت می‌کند وخدماتی نظیر خیمه نماز، پاسخ به سوالات شرعی، امدادونجات در طرح ملی خدمات نوروزی در حال ارائه است.

این طرح ۲۹ اسفند  با حضور مسؤولان شهرستانی آغاز بکار کرد و تا ١۷ فروردین  بصورت ١٢ ساعته  به میهمانان نوروزی استان خدمات ارائه می دهند.

 

  • نویسنده : محمد خواجوی