به گزارش همسو نیوز،طاهر موهبتی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران در نوزدهمین  نشست شورای اطلاع رسانی که با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه برگزار شد گفت: در پایان سال ۹۷ طرح ادغام بیمه شدگان کمیته امداد امام خمینی(ره) در بیمه سلامت را داشتیم ، به ویژه اینکه نشاندار کردن گروه های نیازمند خیلی برای آنها رنج آور بود و حتی برخی گروه ها آمادگی نداشتند برای نشاندار شدن برای دریافت خدمات اصلا مراجعه نمی کردند این طرح بسیار خوب و مبارک با کمک سید پرویز فتاح ریاست محترم کمیته امداد امام خمینی(ره) و با حمایت سعید نمکی وزیر محترم بهداشت شکل گرفت.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران اظهار داشت: از سه روز قبل صدور دفترچه بیمه عزیزان مددجو در سراسر کشور اغاز شد و تا به امروز هزاران نفر از عزیزان دفترچه های خود را دریافت کردند و از همه مددجویان کمیته امداد خواهش میکنم برای دریافت دفترچه های خود به دفاتر پیشخوان دولت سراسر کشور مراجعه کنند.

طاهر موهبتی در خصوص پوشش بیمه ای مراقبت در منزل گفت: در سال جدید طرح مراقبت در منزل به صورت جدی آغاز شد.در طرح مراقبت در منزل گاهی بعضی ها با نگاه مدیریت هزینه به پیش می بردند ولی من معتقد هستم که مهمتر از مدیریت هزینه آرامش روحی و روانی که بیمار می تواند در کنار خانواده خود احساس کند و همان امکانات فضای بیمارستان برای مثال icu برای بیماری هایی که دیگر بحث درمان در آن موضوعیت ندارد و بشتر حالت مراقبت دارد استفاده کند.

وی گفت:با پوشش بیمه ای این طرح بیمار می تواند هم از برکات وجود خانواده بهره برده و هم می تواند از امکانات و فضای icu با استانداردهای لازم در یک بیمارستان در منزل خود استفاده کند.

موهبتی افزود:طرح مراقبت در منزل در شش استان کرمان،تهران،همدان،اردبیل،گیلان و یزد شروع شده تا بتوانیم بازخورد و تحلیل از این طرح در این استانها داشته باشیم که بتوانیم برای در مرحله اول بستری در icu  برای بیماری های مزمن قلبی پایلوت می شود و در مرحله بعد زردی نوزادان ،سرطان و سی تی مغزی در دستور کار است و امیدوار هستیم بیمارستان ها و پزشکان  عزیز در این طرح به ما کمک کنند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در بخش دیگر سخنان خود اظهار داشت:سه پروژه نسخه نویسی الکترونیکی،رسیدگی الکترونیکی اسناد و استحقاق سنجی که قرار بود تا پایان تیر ماه در استان ها به نتیجه برسد که این پروژه ها را آغاز کرده ایم،نسخه نویسی الکترونیکی را در ۳۱ استان و هر استان یک شهرستان را شروع کرده و رویکرد ما پایلوت اجتماعی است و هفته گذشته هم  بازدیدی از این طرح به همراه محمد جواد آذری جهرمی وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات از پروزه نسخه نویسی الکترونیکی در کرمان صورت گرفت.

وی افزود:پروژه دیگر رسیدگی الکترونیکی به اسناد بود که امسال در بیمارستان های دولتی را با جدیت آغاز شده و دامه پیدا خواهد کرد و در اکثر  بیمارستان های استان یزد تحت پوشش این طرح قرار گرفته اند.

موهبتی گفت:نتیجه همه این اقدامات و پروژه ها ایجاد پرونده های سلامت الکترونیکی است که کمک خواهد کرد برای کنترل و خدمات دهی هر چه بهتر سازمان بیمه سلامت ایران که این خود یکی از رویکرد ها و تاکیداتی بود که وزیر محترم بهداشت در دستور کار اقدامات خود داشتند.

طاهر موهبتی در پایان سخنان خود گفت:می توان یکی از اقدامات موثر و نقاط قوت سازمان بیمه سلامت ایران در سال ۹۷،ایجاد معلونت IT و راه اندازی سامانه ۱۶۶۶ برای ارتباط بی واسطه مردم عزیز با ما را در سازمان بیمه سلامت ایران نام برد.

انتهای پیام/

حسین رشیدی

  • نویسنده : حسین رشیدی