به گزارش همسو نیوز مهدی یوسفی جمارانی عصر پنج شنبه به منظور بررسی میزان آبگیری سد نمرود پس از بارش باران در روزهای اخیر که با حضور معاون سیاسی اجتماعی و امنیتی فرماندار در روستای «سله بن» انجام شد در جمع خبرنگاران حاضر در این بازدید اظهار داشت: در روزهای اخیر شاهد بارش شدید در بخش ارجمند بودیم که باعث پر شدن ظرفیت رودخانه‌ها و مسیل های منتهی به سد مخزنی نمرود شد.

جمارانی افزود: گستردگی بارش‌ها نگرانی‌هایی را برای ساکنین منطقه «سله بن» ایجاد کرد که خوشبختانه انجام اقدامات پیشگیرانه توسط مجموعه مدیریت بحران شهرستان مانع از بروز هرگونه اتفاق ناگواری شد.

وی خاطرنشان کرد: در جریان بارندگی‌های اخیر به دلیل ریزش کوه مسیر تعدادی از روستاهای بخش ارجمند مسدود شد که با حضور به موقع عوامل راهداری و با کمک دهیار و اعضای شورای اسلامی روستاها بلافاصله بازگشایی شد.

نماینده عالی دولت بر پایش مستمر و نظارت لازم تیم ستاد بحران تاکید کرد و افزود: با توجه به آغاز موج جدید بارش در روزهای آینده، تمهیدات لازم از سوی مجموعه مدیریت ستاد بحران شهرستان پیش بینی شده و نگرانی در خصوص سد مخزنی نمرود وجود ندارد.

وی با بیان اینکه بر اساس گزارش‌های ستاد بحران شهرستان حجم آب حاصل از بارش باران در رودخانه‌ها در حال کاسته شدن است، گفت: امیدواریم که در روزهای آتی نیز بتوانیم با همکاری و هماهنگی منسجم‌تری در مقابل حوادث احتمالی کمترین خسارت را در سطح شهرستان داشته باشیم.

فرماندار فیروزکوه با اشاره به عملکرد ستاد مدیریت بحران شهرستان فیروزکوه در ایام بحرانی گفت: عوامل ستاد مدیریت بحران شهرستان با تلاش بی وقفه و حضور میدانی در روزهای بحرانی نوروز ۹۸ بیشترین فشار کاری را تحمل کردند که قابل تقدیر است.

جمارانی همچنین به نقش رسانه و اطلاع رسانی در شرایط بحرانی اشاره کرد و گفت: نشر اخبار صحیح و اطلاع رسانی‌هایی که به شهروندان از سوی مراجع مرتبط و رسانه‌ها انجام شد، نتیجه بخش بوده است.

[ad_2]
منبع: خبرگزاری مهر