به گزارش همسو نیوز از خرم آباد، علی اصغر پیوندی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در جلسه ای که با وزیر کشور در پلدختر داشتیم، در جمع بندی کلی کارهای بسیار خوبی انجام شده است. متاسفانه نسبت به گلستان و مازندران سیل و سیلاب در استان لرستان اثر بیشتری را برجای گذاشته است.

وی افزود: زیر ساخت های بسیار زیادی، راه های مواصلاتی، پل ها و بعضی از زیر ساخت های ساختمانی  خراب شده این از آسیبی که به بعضی از مردم و زمین های کشاورزی وارد شده است، جمعیت هلال احمر همگام با دیگر نیروهای امدادی تلاش کرده لحظات و ساعات اولیه در کنار مردم باشد.

رئیس جمعیت هلال‌احمر کشور عنوان کرد: مردم هم قدردانی می کنند از زحمات همه امدادگران و نجاتگران که واقعا شبانه روز تلاش کردند، کوشش کردند درامداد و نجات در اسکان اضطراری، تغذیه اضطراری در کنار مردم باشند و گوشه ای از مشکلات مردم را کم کنند.

وی تصریح کرد: توانستیم ۳۵۰۰ نفر و۲۵۰ تن مواد غذایی و اقلام امدادی را جابه جا کنیم. خب سیل خیلی گسترده در استان لرستان است  که ۱۸۰۰ روستا درگیر سیل بودند و۲۰۰ روستا کاملا محاصره شده بودند و دو شهر  پلدختر و معمولان دچارمشکل جدی هستند.

پیوندی  گفت: تلاش جمعیت هلال احمر و همه عزیزان دیگر نیروهای امدادی و نیروهای مسلح سبب شد فاز حاد موضوع آرام آرام بهتر شود و بتوانیم پشت سر بگذاریم همه باید دست به دست هم بدهیم .مردم شریف و بزرگوار و همه مسئولان اجرایی و دولت،مجلس و همه با هم بتوانیم در واقع خرابی زیر ساخت های استان که مردم عزیز و شریف دلاوری دارد سوابق درخشانی در آزادی خواهی دارد و در جنگ تحمیلی بسیار مدافع میهن اسلامی بودند و در واقع بمباران زیادی که در پلدختر شده یادآور دلاوری های مردم اینجاست.

وی بیان کرد: امیدواریم که همه ما بتوانیم دین خودمان را به مردم این دیار و قوم عزیز عمل کنیم و ان شاءالله به زودی بتوانیم مشکلاتی که برای مردم عزیز با تلاش و کوشش همگانی جمعیت هلال احمر و نیروهای امدادی مسلح انجام دهیم وضعیت قابل قبول است مشکلات زیادی وجود دارد.

رئیس جمعیت هلال‌احمر کشور تصریح کرد: ولی باید یک مقداری با صبر و تحمل برنامه ریزی کاری انجام دهیم که مشکلات مردم حل شود سیل آسیب زیادی به مردم رسیده خانه و اسباب و اثاثیه، کشاورزی، دام و طیور مردم زده و راه های مواصلاتی پل های بسیار زیادی تخریب شده است.

پیوندی تاکید کرد: حتما گله مندی هایی در خدمت به سیل زدگان وجود دارد که ما باید عذرخواهی کنیم از مردم شریف قوم لر دلاور به خاطر خساراتی که وارد شده و اگر کوتاهی جمعیت هلال احمر دارد باید عذرخواهی کنیم.

وی افزود:  امدادگران ما نه تنها در استان بلکه در استان های دیگر هم تلاش زیادی کرده اند و استان های مجاور با اعزام نیروهای عملیاتی خودشان و ارسال موادغذایی اقلام امدادی این کار را انجام دادند. حتما نواقصی بوده که باید عذرخواهی کرد. امیدواریم بتوانیم با کمک مردم مشکلات را برطرف کنیم.

انتهای پیام/ن

منبع: خبرگزاری تسنیم
[ad_2]