به گزارش همسو نیوز ایرج حشمتی ظهر یک شنبه در جلسه علنی شورای شهر اصفهان با بیان اینکه در راستای توسعه پایدار در کشور حفاظت از محیط زیست ضروری است، اظهار داشت: انتقادهای تشکل‌های زیست محیطی در استان اصفهان را می پذیریم اما اعتقاد دارم که باید از سیاه نمایی در ارتباط با مسایل زیست محیطی نیز پرهیز شود.

وی ابراز داشت: ۲۷ سال است در سازمان محیط زیست فعالیت دارم که در طول این مدت به واقع تصور می کردم اصفهان استانی برخوردار است اما از زمانی که به سمت مدیرکل محیط زیست این استان منصوب شدم شرایط واقعی استان اصفهان را درک کردم و متوجه شدم صفت برخورداری درباره این استان صحیح نیست.

به جلسه وزیر نیرو در اصفهان دعوت نشدم

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان با بیان اینکه به جلسه وزیر نیرو در استان اصفهان دعوت نشده بودم، تصریح کرد: به مردم اصفهان خیانت نمی‌کنم اما با اعتبارات و امکانات موجود امکان خدمتگزاری صحیح نیز وجود ندارد.

اصفهان همچون پدری پولدار است که برای خود هزینه نمی کند

وی اصفهان را به پدری متمکن و پولدار تشبیه کرد که برای خود هزینه نمی کند بلکه همواره در پی رفع مشکلات همسایگان است و بیان داشت: رفع مشکلات اصفهان با روش جزیره ای فعلی امکان پذیر نیست و این رویه در اصفهان باید تغییر کند.

حشمتی با اشاره به تعداد زیاد صنایع در استان اصفهان گفت: ۱۰ هزار صنعت این استان نیازمند پایشی اساسی و مداوم است و این در حالی است که با اعتبار اندک تخصیص داده شده به این امر به هر صنعت تنها ۲۵ هزار تومان اعتبار می رسد.

وی ادامه داد: البته باید به این نکته نیز اشاره کنم که کمبود بودجه محیط زیستی در کل کشور محسوس است چراکه بیشتر بودجه سازمان صرف پرداخت حقوق کارمندان می شود.

رفع مشکلات زاینده رود نیازمند برنامه ریزی های بلند مدت است

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر اینکه رفع مشکلات زاینده رود نیازمند برنامه ریزی های بلند مدت است، گفت: با یک عصای جادویی نمی توان یک شبه مشکلات زاینده رود را رفع کرد.

وی به مشکلات تالاب گاوخونی نیز اشاره کرد و گفت: کارشناسان محیط زیست بارها از بیدار شدن غول عظیم ناشی از خشکسالی گاوخونی ابراز نکرانی کرده اند چراکه اگر گرد و غبار از تالاب گاوخونی بلند شود کل کشور را تحت تاثیر قرار داده و هیچ صنعتی در اصفهان نمی‌تواند فعالیت کند.

برای حفظ محیط زیست نیازمندهم‌افزایی و مشارکت همه دستگاه های استان هستیم

حشمتی تاکید کرد: ما به تنهایی قادر به حفاظت از محیط زیست استان نیستیم و برای حفظ محیط زیست از آسیب های مختلف نیاز به هم‌افزایی و مشارکت همه دستگاه های استانی داریم.


منبع: خبرگزاری مهر